अपडेट
महायज्ञ तथा महाआरतीमा भक्तजनहरुको भिड् बढ्दै गुरु पूर्णिमाको महत्व ? न्यु स्टार बोर्डिङमा लागुऔषध दुर्व्यसनी बिरूद्ध सचेतनामुलक कार्यक्रम  व्यवसायीहरूलाई सदस्यता लिन घरेलु तथा साना उद्योग महासंघ तुलसीपुरको आग्रह तुलसीपुरको ज्ञानज्योती मा बि देशकै उत्कृष्ट ७ मा पर्न सफल चतुर्मास व्रत सुरू हुने हरिशयनी एकादशीको के छ महत्व ? गुरुकुल एकेडेमी तुलसिपुरका बिद्यार्थिहरुलाई सर्प सम्बन्धि प्रशिक्षण श्रावण महिना श्रवण र कण्डारक पूजाको महत्व ? भानुभक्त जयन्तिको महत्व सृष्टिको जापान जाने सपना त्रिशूलीमा अस्तायो धारापानीमा एक महिने महायज्ञ तथा महाआरती संचालन हुने स्वर्गिय साथीको सम्झनामा मानव सेवा आश्रमका ५८ जनालाई खाजा नास्ता  हेर्नुस् आज असार २५ गते मंगलबारको राशिफल आहा तुल्सिपुर अभियानको कार्यसमिति पुन: गठन ! अध्यक्षमा बस्याल  तुलसीपुरमा क्षयरोगका बिरामी खोजी अभियान तीव्र आज असार २० गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस मुहार फेर्दै विरेन्द्र मा.वि हेकुली आज असार १९ गते बुधबार को राशिफल हेर्नुहोस तुलसीपुर उपमहानगरलाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा आज असार १७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस

तुलसीपुर उपमहानगरलाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा

तुलसीपुर । तुलसीपुर उपमहानगर पालिकालाई ‘ पूर्ण खोप सुनिश्चितता तथा ढिगोपन’ घोषणा गरिएको छ । जिल्ला खोप समन्वय समितिका अध्यक्ष तथा घोषणा कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि नित्यानन्द शर्माले मंगलवार नगर पालिकाको सभाहलमा आयोजित एक कार्यक्रममा तुलसीपुर उपमहानगर पालिकालाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता तथा दिगोपना घोषणा गर्नुभएको हो । घोषणा सभालाई सम्वोधन गर्दै प्रमुख अतिथि शर्माले बालबालिकाहरुलाई खोप लगाउनु आँफैमा महत्वपूर्ण भएकोले यो पालिका पूर्ण खोप सुनिश्चितता हुनु भनेको स्वास्थ्यको मुख्य आधार बलियो रहेको प्रमाण भएको बताउनुभयो ।

प्रत्येक बडाका कुनैपनि वालवालिकाहरुलाई नछुटाई खोप लगाएको सुनिश्चितता गर्न खटिने सबै वडाका जनप्रतिनिधिहरु, स्वास्थ्यकर्मीहरु, महिला स्वास्थ स्वयं सेविका र पत्रकारलगायत सबैलाई प्रमुख अतिथि शर्माले धन्यवाद दिनुभएको थियो । प्रमुख अतिथि शर्माले सडक निर्माण तथा भौतिक पूर्वाधारको विकासमा संघीय सरकार र प्रदेश सरकारको बढि भूमिका हुने स्पष्ट पार्दै जनताको गास, बास र कपासमा राहत दिन स्थानिय सरकार बनेको जिकिर गर्नुभयो । त्यसका लागि जनप्रतिनिधिहरु र स्वास्थ्यकर्मीहरु लगायत सम्बन्धित सबैजना लाग्नुपर्छ – प्रमुख अतिथि शर्माको भनाई थियो ।

तुलसीपुर उपमहानगर पालिकाले गएको पाँच वर्षदेखि लगातार पूर्ण खोप सुनिश्चितताको घोषणा गर्दै आएको छ । स्वास्थ्यकर्मीहरु, महिला स्वस्थ्य स्वयं सेविका, जिल्ला खोप समन्वय समितिका प्रतिनिधि र पत्रकारहरुको टोली पालिकाको सबै वडाहरूमा पुगेर वालबालिकाले खोप लगाए वा नलगाएको खोजि गरेको थियो । जसमा खोप नलगाएका वालबालिका एउटा पनि नभेटिएको र आंशिक खोप मात्र लगाएका ४ जना बालबालिकाहरु भेटिएका थिए । जसका आधारमा पालिकालाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता तथा दिगोपना घोषणा गरिएको हो । गतवर्ष तुलसीपुर उपमहानगरपालिका भित्र ८ हजार ६ सय ८३ जना बालबलिकाहरुले खोप लगाएका थिए ।

घोषणा कार्यक्रममा अफ्ना भनाईहरु राख्दै तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाका मेयर टिकाराम खड्काले स्वास्थ्यसँग जोडिएको पूर्ण खोप सुनिश्चिततालाई आँफुहरुले निरन्तर अगाडी बढाईरहने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्नुभयो । उहाँले अझैपनि प्रादेशिक अस्पतालमा वालवालिकालाई खोप लगाएरै नसकिने (भिडभाडका कारण) परिस्थिति बनेको औल्याउँदै आगामी दिनमा सजिल्यै खोप लगाउन सकिने गरि अस्पतालसँग साझेदारी गरेर अगाडी बढिने बताउनु भयो । हामीले थप खोप केन्द्रहरुको विस्तार गर्ने र दुरीका हिसावले बालबालिकाहरुलाई खोप केन्द्रमा आउन सुबिधा हुने गरि खोप केन्द्रहरु थप्ने योजना बनाएका छौं – मेयर खडकाको भनाई थियो ।

कार्यक्रममा शुभकामना मन्तव्य व्यक्त गर्ने अन्य अतिथिहरुमा वडा नं ११ का वडाध्यक्ष तथा सामाजिक समन्वय समितिका संयोजक मानबहादुर रावत, जिल्ला स्वास्थ्य कार्यालय दाङ्का प्रमुख किशोर कुमार आचार्य र राप्ती प्रादेशिक अस्पतालका अध्यक्ष पदमराज न्यौपाने लगायत रहनुभएको थियो ।

मेयर टिकाराम खड्काको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रममा उपमहानगरपालिकाका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख ओमप्रकाश न्यौपानेले स्वागत गर्नुभएको थियो । कार्यक्रमको संचालन जनस्वास्थ्य निरिक्षक विमल केसीले गर्नुभएको थियो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *