अपडेट
महायज्ञ तथा महाआरतीमा भक्तजनहरुको भिड् बढ्दै गुरु पूर्णिमाको महत्व ? न्यु स्टार बोर्डिङमा लागुऔषध दुर्व्यसनी बिरूद्ध सचेतनामुलक कार्यक्रम  व्यवसायीहरूलाई सदस्यता लिन घरेलु तथा साना उद्योग महासंघ तुलसीपुरको आग्रह तुलसीपुरको ज्ञानज्योती मा बि देशकै उत्कृष्ट ७ मा पर्न सफल चतुर्मास व्रत सुरू हुने हरिशयनी एकादशीको के छ महत्व ? गुरुकुल एकेडेमी तुलसिपुरका बिद्यार्थिहरुलाई सर्प सम्बन्धि प्रशिक्षण श्रावण महिना श्रवण र कण्डारक पूजाको महत्व ? भानुभक्त जयन्तिको महत्व सृष्टिको जापान जाने सपना त्रिशूलीमा अस्तायो धारापानीमा एक महिने महायज्ञ तथा महाआरती संचालन हुने स्वर्गिय साथीको सम्झनामा मानव सेवा आश्रमका ५८ जनालाई खाजा नास्ता  हेर्नुस् आज असार २५ गते मंगलबारको राशिफल आहा तुल्सिपुर अभियानको कार्यसमिति पुन: गठन ! अध्यक्षमा बस्याल  तुलसीपुरमा क्षयरोगका बिरामी खोजी अभियान तीव्र आज असार २० गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस मुहार फेर्दै विरेन्द्र मा.वि हेकुली आज असार १९ गते बुधबार को राशिफल हेर्नुहोस तुलसीपुर उपमहानगरलाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा आज असार १७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस

मानव स्वास्थ्य समाजले गौरव महिना जुन मनाउदै : आज गौरव यात्रा

बिशाल विश्वकर्मा 

घोराही, २ असार

दाङको घोराही उपमहानगरपालिकामा मानव स्वास्थ्य समाज द्वारा लैङ्गिक तथा यौनिक अल्पसङ्ख्यक समुदाय ले मनाउने गौरवको महिना “जुन” अन्तर्गत आज गौरवको यात्रा निकालिएको छ । विश्वभर जुन महिनालाई गौरव महिना (प्राइड मन्थ) का रूपमा मनाइन्छ । २० औँ शताब्दीको ६० औँ दशकमा भएको अमेरिकाको स्टोनवाल विद्रोहको स्मृतिमा यस महिनालाई गौरव महिना घोषणा गरिएको हो । यही क्रममा घोराहीमा पनि गौरव यात्रा निकालिएको हो ।

अङ्ग्रेजी मिति अनुसार जुन महिनामा लैङ्गिक तथा यौनिक अल्पसंख्यकहरू सम्बन्धी विश्वव्यापी विभिन्न कार्यक्रम सञ्चालन हुने गर्छ । गौरवको महिनाको अवसरमा मनाइने उत्सव गौरव यात्रा (प्राइड परेड) हो ।

गौरव यात्रा मानव स्वास्थ्य समाजको कार्यलय घोराही बाट सुरु गरि वि.पि चोक भएर घोराही उपमहानगरपालिकाको कार्यलय लगिएको थियो । मानव स्वास्थ्य समाजको अध्यक्ष मुस्कान डि सि ले आफ्नो समुदायको माग राख्दै घोराही उपमहानगरपालिकाको मेयर नरुलाल चौधरीलाई ज्ञापनपत्र बुझाउदै कार्यक्रम को समापन गरिएको थियो भने मेयर चौधरीले स्थानीय सरकार लैङ्गिक तथा यौनिक अल्पसङ्ख्यक को समुदायमा लगानी गर्न सकारात्मक भएको बताएका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *