अपडेट
हेर्नुस् आज जेठ १४ गते सोमबारको राशिफल हेर्नुस् आज जेठ १३ गते आइतबारको राशिफल लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार

जिल्लामै पहिलोपटक चलचित्र पत्रकारिता कार्यशाला

१४ वैशाख, दाङ

दाङको तुल्सीपुरमा जिल्लामै पहिलोपटक चलचित्र पत्रकारिता कार्यशाला सम्पन्न भएको छ। चलचित्र पत्रकार संघ नेपाल दाङ शाखाको आयोजना, चलचित्र विकास बोर्डको सहकार्य र तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाको समन्वय तथा ज्ञानज्योति फाउन्डेसन र डिलाइट ग्रुप को सहयोगमा जिल्लामै पहिलोपटक चलचित्र पत्रकारिता कार्यशाला तुल्सीपुर स्थित होटल वेस्टर्न प्यालेसमा सम्पन्न भएको हो।

कार्यशालामा सहभागी प्रशिक्षार्थी हरूलाई स्क्रिप्ट लेखन, चलचित्र पत्रकारिता कसरी गर्ने, फिल्म समीक्षा, सिनेमा संवाद सम्बन्धी अन्तरक्रिया कार्यक्रम लगायतका क्रियाकलापहरू गरिएको थियो। हिजो वैशाख १३ गतेदेखि सञ्चालित कार्यशाला वैशाख १३ र १४ गते दुई दिन सम्म सन्चालन भै सम्पन्न भएको हो। कार्यशालाको समापन समारोहका प्रमुख अतिथि समेत रहेका चलचित्र पत्रकार संघ नेपालका अध्यक्ष समीर बलामीले फिल्म व्यापार फस्टाउन मिडियाले सपोर्ट गर्ने हुँदा पत्रकारहरुलाई कलम चलाउन आग्रह गर्नुभएको हो । फिल्म व्यापार बढाउन हलहरूको सङ्ख्या वृद्धि गर्नुपर्ने, फिल्मको स्तर वृद्धि गर्नुपर्ने, दर्शकको सर्वेक्षण गर्न सरकारले समन्वय गर्नुपर्ने कुरामा प्रमुख अतिथिले जोड दिनुभएको थियो। चलचित्र पत्रकार संघसँग समन्वय गरी हल व्यवसायीहरुले पनि सुझाव तथा अन्तरक्रिया कार्यक्रम राखेमा फिल्म व्यापार फस्टाउन मद्दत पुग्ने उहाँको भनाइ थियो ।

सहभागी प्रशिक्षार्थीहरूबाट प्रतिनिधित्व गर्दै वसन्त पौडेलले फिल्म हल स्तरीकरण हुन नसक्दा फिल्म हल बन्द हुने अवस्था आएको बताउनुभएको थियो।

चलचित्र पत्रकार संघ नेपालका लुम्बिनी प्रदेश संयोजक शिव पुनको स्वागत मन्तव्यबाट सुरु भएको कार्यक्रमको समापन कार्यक्रमका सभाध्यक्ष/चलचित्र पत्रकार संघ नेपाल दाङ शाखाका अध्यक्ष सन्तोष केसीले गर्नुभएको थियो भने कार्यक्रमको सहजीकरण चलचित्र पत्रकार संघ नेपाल दाङ शाखाकी सचिव निरला अर्यालले गर्नुभएको थियो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *