अपडेट
लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार तुलसीपुर उद्योग बाणिज्य संघ को अध्यक्षमा बिनिल के.सी निर्वाचित आज बैशाख ३० गते आइतबार को राशिफल हेर्नुहोस

मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की

दाङ,२७ चैत 

लुम्बिनी प्रदेशको अर्थमन्त्री हुँदा आफूले हालेका बजेटको अनुगमन गर्दै प्रदेशसभा सदस्य धनबहादुर मास्की गाउँ–गाउँ पुग्ने गरेका छन् । दाङ क्षेत्र नं.३(२)बाट निर्वाचित मास्कीले गाउँ–गाउँमा गएर योजना अनुगमन गर्ने गरेका छन् । मंगलबार तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नं.११ का बिभिन्न योजनाको अनुगमन गरे । त्यस अवसरमा उनले पश्चिम दाङमा जति बजेट आएको छ, त्यो सबै कार्यान्वयनको चरणमा रहेको बताए । ति योजनाहरुको निर्माण कार्यको अनुगमनलाई अघि बढाएको उनले बताए ।‘मन्त्री हुँदा मैले बजेट हालेँ’,उनले भने‘अब ति योजनाहरुको अनुगमन गरेर, काम छिटो सक्न पहल थाल्छु ।’ केही योजनाहरु निर्माण पूरा पनि भइसकेको छ र केही योजनाहरु पूरा हुने प्रक्रियामै रहेको उनले बताए ।
मन्त्री हुँदा होस्, वा सांसद मात्रै हुँदा पनि पश्चिम दाङको विकासकालागि हलकदम लागिरहेको समेत उनले बताए ।

मंगलबार तुलसीपुर ११ स्थित शान्ति माध्यमिक बिद्यालय नवलपुरको २ कोठे भवन र चार कोठे ट्रष्ट निर्माणको अनुगमन गरेका हुन् । जहाँ मास्कीले अर्थमन्त्री हुँदा १५ लाख बजेट बिनियोजन गरेका थिए ।

 

त्यस्तै तुलसीपुर ११ बेल्टाकुरा स्थित उरहरी स्वास्थ्यचौकीको भवन निर्माणको अनुगमन गरेका थिए । जहाँ मास्कीले २० लाख बजेट बिनियोजन गरेपछि तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाले थप गरि काम सुरु भएको थियो । ९ बर्षदेखि भवन अलपत्र भएको कुरा थाहा पाएपछि मन्त्री मास्कीले प्रदेश सरकारबाट बजेट बिनियोजन गरेका थिए ।

त्यस्तै तुलसीपुर ११ बेलगनार स्थित पातुखोलाको भएको तटबन्ध निर्माण कार्यको अनुगमन गरेका थिए । जहाँ बर्षौदेखि पातुखोलाले कटान गरेको जग्गा सुरक्षित भएको छ । मास्कीले सोही ठाउँमा २० लाख बजेट बिनियोज गरेका थिए । त्यस्तै तुलसीपुर १० गोलौरीमा निर्माण भएको सडक नालाको अवलोकन गरेका थिए । जहाँ मास्कीले ३० लाख बजेट बिनियोजन गरेका थिए ।

मन्त्री मास्कीले तुलसीपुर ११ बेलटाकुरा स्थित कृष्ण मन्दिरको पनि अनुगमन गरेका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *