अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

SEE परिक्षा : अभिभावकहरुलाइ कार्टुनिस्ट मााड्साब को अनुरोध 

आशिष खनाल ( माड्साब ), चैत्र १४

SEE परिक्षा : अभिभावकहरुलाइ कार्टुनिस्ट मााड्साब को अनुरोध

 

प्रिय अभिभावक ज्युहरु…

भोलि देखि तपाईं हाम्रा प्यारा छोराछोरीहरु SEE को परीक्षामा सहभागी हुँदै छन्। कृपया उनिहरुलाई फलानाले जति नै अथवा फलानोको भन्दा धेरै अंक ल्याउनु पर्छ भनेर दबाब नदिनुस है। बोरु आफ्नो क्षमताले भ्याए सम्म राम्रो गर्ने कोसिस गर भनेर हौसला दिनुस्।

तपाईं हामीलाई राम्रो सङ्ग थाहा छ कि सबै विद्यार्थी सबै विषयमा पोख्त हुदैनन् र हुन आवश्यक पनि छैन। एउटै कक्षामा पनि फरक फरक रुचि र क्षमता भएका विद्यार्थीहरु हुन्छन्। उनिहरुलाई उदाहरण दिनुस्- देवकोटा र विनोद चौधरी,मह जोडि र पारश खड्का,अनुराधा कोइराला र कुन्ती मोक्तान फरक फरक क्षमताका वोद्यार्थीहरु थिए तसर्थ उहाँहरु भिन्न भिन्न क्षेत्रमा भएर पनि आफ्ना आफ्ना क्षेत्रमा अब्बल र सुपरिचित हुनुहुन्छ। देवकोटाले प्राप्त गर्नु भएको गणितको अंक,कुन्ती मोक्तानले कण्ठ गर्नु भएको विज्ञनका सिद्धान्त र विनोद चौधरीले घोक्नु भएका साहित्यकारका जन्म मितिहरु उहाँहरुको जिवनमा अर्थहिन साबित भए। यी कुराहरुले उहाँहरुको सफलतामा कुनै प्रभाव पारेनन।

तर यी कुराहरु गर्दै गर्दा भोलीबाट हुने परिक्षाको महत्व नै छैन भन्ने पनि होइन। हामी सधैँ हाम्रो प्यासनलाई करिअर बनाउन सफल हुन्छौं भन्ने छैन। तसर्थ हामी मध्यम वर्गीय परिवारका लागि सबै भन्दा ठूलो बैकल्पिक अस्त्र शिक्षा र हाम्रो सर्टिफिकेट नै हो भन्ने कुरा पनि स्पष्ट पारिदिनुस। यति भए नानीबाबुहरु खुसी हुन्छन् ,पक्कै परीक्षा राम्रो गर्छन्। अर्को कुरा हरेक दिन हासेर “Best of luck” भन्न नभुल्नुस। यस्ले उनिहरुलाई छुट्टै उर्जा दिन्छ। ❤️

– माड्साब

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *