अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

आन्तरिक राजस्व कार्यालय तुलसीपुरमा गिरावट

दाङ, ५ चैत्र

आन्तरिक राजस्व कार्यालय तुलसीपुरले चालु आर्थिक वर्ष २०८०/८१ को फागुन महिनासम्म लक्ष्यभन्दा २१ दशमलव ७२ प्रतिशतले कम कर संकलन गरेको छ ।

 

कार्यालयका अनुसार फागुन महिनासम्म एक अर्ब ६८ करोड ७५ लाख ३१ हजार रुपैयाँ राजस्व संकलनको लक्ष्य रहेकोमा एक अर्ब ३२ करोड नौ लाख ४२ हजार रुपैयाँ राजस्व संकलन भएको छ ।

 

कार्यालयले आयकर, ब्याजकर, मूल्यअभिवृद्धि कर, अन्तःशुल्क, घर बहाल कर, स्वास्थ्य सेवा कर र शिक्षा सेवा करलगायतका शीर्षकमा कर संकलन गर्दै आएको छ ।

 

कार्यालयका सूचना अधिकारी तथा कर अधिकृत प्रेमबहादुर सुनारले आयकर, ब्याजकर, मूल्य अभिवृद्धि कर, अन्तःशुल्क, घर बहाललगायतका सबै कर लक्ष्यअनुसार संकलन नभएको जानकारी दिनुभयो । उहाँले लक्ष्य नभेटाउने सबैभन्दा धेरै घर बहाल कर रहेको जानकारी दिनुभयो । तीन करोड २० लाख २७ हजार लक्ष्य राखिएकोमा एक करोड ४५ लाख ६२ हजार रुपैयाँ मात्रै संकलन भएको जानकारी दिनुभयो ।

 

मूल्य अभिवृद्धि करले ६४ दशमलव ३४ प्रतिशत मात्रै लक्ष्य भेटेको छ । ५९ करोड २७ लाख ७६ हजार लक्ष्य राखेकोमा ३८ करोड १३ लाख ८६ हजार मात्रै कर संकलन भएको छ । ब्याजकरको पनि राजश्व संकलन खस्किएको छ । लक्ष्यको ७८ दशमलव ३९ प्रतिशत मात्रै प्रगति हासिल भएको कार्यालयले जानकारी दिएको छ ।

 

कार्यालयका अनुसार तीन करोड ४५ लाख ७० हजार लक्ष्य राखिएकोमा दुई करोड ७१ लाख रुपैयाँमात्रै ब्याजकर संकलन भएको छ । आयकर संकलनमा पनि गिरावट आएको पाइएको छ ।

 

चालु आर्थिक वर्षको फागुन मसान्तसम्म लक्ष्यको ९२ दशमलव ९३ प्रतिशत मात्रै आयकर संकलन भएको कर अधिकृत प्रेमबहादुर सुनारले जानकारी दिनुभयो । उहाँले दिएको जानकारी अनुसार ७३ करोड दुई लाख आठ हजार लक्ष्य निर्धारण गरिएकोमा ६७ लाख ८५ हजार पाँच सय ७१ रुपैयाँ मात्रै आयकर संकलन भएको छ ।

 

नयाँ व्यवसाय नथपिएको र भएका व्यवसाय टाट पल्टिदै जानु, देशमा उत्पादन तथा उपभोग कम हुनु र क्रयशक्तिमा ह्रास आउँदा लक्ष्यअनुसार राजस्व संकलन हुन नसकेको हो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *