अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

कैलालीमा यौन तथा प्रजनन स्वास्थ्य र अधिकारसम्बन्धी जनचेतनामूलक सत्र सम्पन्न

विजयराज जोशी , जिल्लाको गौरीगंगा नगरपालिका वडा नं ९ मा यौन तथा प्रजनन स्वास्थ्य र अधिकार सम्बन्धी एकदिने जनचेतनामूलक सत्र सम्पन्न भएको छ।

Visible Impact को आयोजना भएको उक्त कार्यक्रममा गौरीगंगा नगरपालिकाका विभिन्न वडाका युवाहरूको सहभागिता रहेको थियो। किशोरकिशोरी तथा युवाहरूलाई यौन तथा प्रजनन स्वास्थ्य र अधिकार सम्बन्धी जनचेतना फैलाउने, सशक्तिकरण गराउने र निर्णय लिन सक्ने बनाउनका लागि उक्त कार्यक्रम गरेको संस्थाका युथ च्याम्पियन विजयराज जोशीले बताएका छन्।

कार्यक्रममा यौन तथा प्रजनन स्वास्थ्य र अधिकारको अवधारणा र सुरक्षित गर्भपतनसम्बन्धी विभिन्न ज्ञानमूलक जानकारी दिएको थियो। नेपालमा गर्भपतनको अवस्था, सुरक्षित गर्भपतन सम्बन्धी कानुनी सीमा, सुरक्षित गर्भपतन गराउने ठाउँ, गर्भपतन गराउँदा पुरुषको भूमिका, गर्भपतनसम्बन्धी भ्रम र तथ्य जस्ता विषयमा छलफल गरिएको थियो।
Visible Impact, विसं २०७२ मा स्थापना भएको र युवाद्वारा नेतृत्व गरिएको संस्था हो, जसले महिला किशोरी र युवालाई लक्षित गरी उनीहरूको स्वास्थ्य अधिकार र क्षमता वृद्धिमा काम गर्दै आएको छ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *