अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

बुद्ध अस्पताल र पीडितबिचमा सहमति

दाङ, २ चैत ।

घोराही उपमहानगरपालिका –१५ सडक विभाग ओरालो नजिक रहेको बुद्ध ईन्टरनेशनल हस्पिटलमा यही फागुन २९ गते उपचारका लागि आएका राजपुर गाउँपालिका–१ का नौ वर्षीय बालक सुरेश कँवरको उपचारको क्रममा मृत्यु भएपछि आन्दोलित पीडित पक्ष र बुद्ध इन्टरनेशनल हस्पिटल घोराहीबिच सहमति भएको छ ।

घटनाबारे सत्यतथ्य पत्ता लगाउन लुम्बिनी प्रदेश स्वास्थ्य निर्देशनालयको नेतृत्वमा सात सदस्यीय छानबिन समिति गठन भएपछि दुई दिनदेखि जारी आन्दोलन सकिएको हो । अस्पतालको सेवाका विषयमा पटक–पटक प्रश्न उठेको र अहिले पनि यो घटना भएपछि नियमनकारी निकायकै नेतृत्वमा सात सदस्यीय छानबिन समिति गठन गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी रामबन्धु सुवेदीले जानकारी दिए । लुम्बिनी प्रदेश स्वास्थ्य निर्देशनालयको संयोजकत्वमा जिल्ला प्रशासन कार्यालय, घोराही उपमहानगरपालिका, नाक, कान, घाँटी विशेषज्ञ तीनजना र पीडित पक्षको प्रतिनिधि छानविन समिति सदस्य छन् । अस्पताल प्रदेशकै मातहतमा रहेकोले लुम्बिनी प्रदेश स्वास्थ्य निर्देशनालयकै नेतृत्वमा समिति बनेको छ । ‘समितिले जतिसक्यो चाँडो अध्ययन गरेर प्रतिवेदन ल्याउने सहमति छ’– प्रजिअ सुवेदीले भने– ‘सैद्धान्तिकरुपमा समितिले पाएको प्रतिवेदनको आधारमा कारवाही गर्ने, नियमन गर्ने, सेवा सुधार गर्ने वा मेडिकल काउन्सिलमा सिफारिस गर्ने त्यसपछि हुनेछ । त्यो बाहेक अस्पताल र पीडित पक्षबीच आपसी समझदारी भएपछि मृतकको शव पोष्टमार्टमका लागि राप्ती स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठान लगिएको छ ।

अस्पताल र पीडित पक्षबिच सहमति भएको र शव प्रतिष्ठानमा राखिएको मृतकका बुवा शालिकराम कँवरले जानकारी दिए उनले शुक्रबार बिहान शवको पोष्टमार्टम गरी शव बुझ्ने सहमति भएको बताए । समितिले पाँच दिनभित्र प्रतिवेदन ल्याउने र त्यसकै आधारमा कारवाही गर्ने सहमति भएको पीडित कँवरले बताए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *