अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

मन्त्री थप्ने तयारीमा लुम्बिनीका मुख्यमन्त्री चौधरी

अल्पमतमा परेपछि लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री डिल्लीबहादुर चौधरी सरकार जोगाउने दौडधूपमा लागेका छन् । बहुमत जुटाउने कसरत गर्दै उनी मन्त्री थप्ने तयारीमा छन् ।

केन्द्रमा बनको नयाँ समीकरणअनुसार चौधरी दौडधूपमा लागे पनि बहुमत पुग्ने सम्भावना न्यून छ ।

लुम्बिनी सरकारका प्रवक्ता सन्तोषकुमार पाण्डेयले नागरिक उन्मुक्ति पार्टी (नाउपा), लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा) र एक स्वतन्त्र सांसदलाई मन्त्री बनाउने तयारी रहेको जानकारी दिए ।

नागरिक उन्मुक्ति पार्टीबाट २, लोसपाबाट १ र स्वतन्त्रतर्फका १ जनालाई मन्त्री बनाउने मुख्यमन्त्री चौधरीको तयारी छ ।

‘आज हेरौं के हुन्छ, भोलिसम्म मुख्यमन्त्रीले मन्त्री थप गर्ने सम्भावना छ’, पाण्डेयले लोकान्तरसँग भने ।

मुख्यमन्त्री चौधरीले शनिवार बुटवलमा नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका संरक्षक रेशम चौधरीसँग गोप्य भेटवार्ता गरेका थिए । बुटवलको एक होटलमा कांग्रेसबाट मुख्यमन्त्री बनेका चौधरी, प्रदेश सभा सदस्य धनेन्द्र कार्की र प्रतिनिधि सभा सदस्य दीपक गिरीबीच छलफल चलेको थियो ।

नाउपाका प्रदेश सरकारका मन्त्री धर्मबहादुर चौधरी लुम्बिनी प्रदेशमा नाउपाले थप एक मन्त्री र एक राज्यमन्त्री मागेको बताइएको छ ।

नयाँ समीकरणअनुसार मुख्यमन्त्रीले माओवादी केन्द्रका मन्त्रीलाई बर्खास्त गरिसकेका छन् । जनता समाजवादी पार्टीका अध्यक्ष उपेन्द्र यादवले शपथ लिए पनि लुम्बिनीका मन्त्रीले राजीनामा दिएका छैनन् ।

 

८७ सदस्यीय लुम्बिनी प्रदेश सभा लुम्बिनीमा एमालेका २९, कांग्रेसका २७, माओवादीका ११, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा) र नागरिक उन्मुक्तिका ४/४, जनता समाजवादी पार्टी (जसपा), जनमत पार्टी र लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा)का ३/३, स्वतन्त्र, राष्ट्रिय जनमोर्चा र एकीकृत समाजवादीका १/१ जना सांसद छन् ।

लुम्बिनीमा १० राजनीतिक दलको प्रतिनिधित्व छ । राप्रपाका एक जना सांसद भ्रष्टाचारको आरोप लागेपछि निलम्बनमा परेका छन् ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *