अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

बहिनीलाई बलात्कार हुनबाट बचाउ कसरी ? 

रोशन बोहरा, फागुन २३

 

मन्दिर जान्छु भन्छे बहिनी, पठाउ म कसरी ?

शिक्षकबाटै बलात्कार हुन्छे, पढाउ म कसरी ?

भरोसा छैन अब आफ्नै बुबा र दाजुभाइको

पापिहरुको नजरबाट बहिनी बचाउ म कसरी ?

 

 

रोशन मेरो नाम ,क्षेत्री थर, रुकुम पश्चिम घर । म एक पुरुष हुँ तर कहिलेकाहीँ आफुले आफैलाई खुब घृणा गर्छु । एउटा महिलाको यौनिबाट जन्म लिएर उसैको स्तनबाट निस्केको दुध पिएर आफ्नो भोक र प्यास मेटाएको पुरुष, ठुलो हुने बित्तिकै महिलाको तिनै दुई अङ्गको चाहानामा मरिमेट्छ ।

 

यदि चाहानाहरु असफल भयो भने चाहाना र प्यास मेटाउन बलात्कार र हत्या जस्तो तरिका अपनाउछ । जुन आमाको स्तनबाट तिमिले दुध चुस्यौ, जुन काखमा हुर्कियौ, ठूलो भयौ । फेरि तिनै आमाको छातिमा कुदृष्टि फैलायौ अब भन यो पुरुष शब्द कति लाजमर्दो छ ? सबैका सबै पुरुष दाेषी छैन, थोरै ब्याँसोहरुले गर्दा पुरुष शब्दको बदनाम भएको हो । जब कुनै एक नारीको थोरै अङ्ग देखिन्छ तब पुरुषले छातीको चौडाइ र नाभिको गहिराई नापेर उनको प्रशंसा गर्छ। अनि तपाईं सोध्नु हुन्छ मलाई ! ए त कहाँ थिस ? त्यस बखत कानुनको आँखामा पट्टि बाँधेर दोषीको बयान सुनाइ न्यायको वकालत गर्दै थिए त्यस बखत म बोल्न सकिन ।

 

यहाँ त अत्ति भयो ! अब आगोमा ओकलेर

कयौं निर्मला, भागरती र सालिन पोख्रेल जस्ताका बलात्कारीलाई जिउदै चितामा दहन गर्न चाहान्छु ।

तब मात्र एक पुरुष समर्थक हुने छु

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *