अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

न्याय

आशिष खनाल ( माडसाब ), फागुन १९

टोल टोलमा,

जस्टिस फर शलिना पोखरेल‘ को

नारा लागिरहदा,

म पापीको कानमा सधैँ,

‘Just tease for शलिना पोखरेल’

गुन्जयामान् भइरह्यो !

उसको र उसको नामै त फरक थियो,

यिनको र उनको हालै त फरक थियो!

धेरैको लुट्टीइएको अस्मिताको बारे आँफु अनुकुल ब्याख्या गर्ने म,

केवल एउटीको लुट्टीइएको अस्मिताको न्याय माग्न,

लाज लाग्दैन र?

मलाई मतलब नै छैन,

कस्को रहर थियो कस्को बाध्यता!

हो! मलाई साच्चिकै मतलब नै छैन,

कस्को अस्मिताको मूल्य कति!

सायद मलाई तब सम्म मतलब हुदैन,

जबसम्म म आफैँकी एउटी फुलजस्ती छोरी हुन्न!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *