अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

ज्ञानज्योति मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता

फागुन १६, तुलसीपुर
तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नं ६ बरुवागाउँ स्थित ज्ञानज्योेति मा.वि मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता सम्पन्न भएको छ । नेपाली संसदिय पद्धतीको ज्ञान बिद्यार्थीलाइ सिकाउने उद्धेश्य सहित प्रतियोगिता आयोजना गरिएको थियो । ज्ञानज्योति मा कानुन संकायमा अध्ययनरत बिद्यार्थीलाइ लक्षित गरि आयोजना गरिएको कार्यक्रममा बिद्यार्थीले कानुन संकायमा पढेका र टेलिभिजनमा देखेको संसदिय व्यवस्था तथा कानुन निर्माण प्रक्रिया बारे व्यावहारिक ज्ञान प्रत्यक्ष रुपमा हाँसिल गर्ने अवसर प्राप्त गरेका थिए ।

सोमराज बस्नेतको स्वागत मन्तव्यबाट सुरुवात भएको कार्यक्रममा नेपाल प्रेस युनियन दाङ जिल्ला अध्यक्ष नारायण खड्का ले शुभकामना मन्तव्य व्यक्त गरेका थिए । हिँजो फागुन १५ गते संविधान सभा सदस्य बुद्धिराम भण्डारी ले उद्घाटन गरेको नमुना संसद कार्यक्रमको आज समापन गरिएको हो ।
समापन कार्यक्रममा प्रमुख अतिथिको रुपमा राष्ट्रिय सभा पूर्व सदस्य कोमल वलीले नमुना संसदहरुलाइ नेपाल को संसदिय व्यवस्था र कानुन निर्माण प्रक्रिया बारे प्रकाश पारेकि थिइन । नमुना संसदहरुलाइ आफ्नो अनुभव सु्नाउदै राजनितिक अवस्था, संसदिय व्यवस्था, कानुन निर्माण प्रक्रिया र माननिय भैसके पछिको अनुशासन, काम कर्तव्य र मर्यादा बारे प्रकाश पार्दै बिद्यार्थीहरुलाइ यस्ता कार्यक्रमले किताबी ज्ञानलाइ व्यावहारिक ज्ञानमा बदल्न मद्दत पुग्ने बताएकि हुन ।

प्रतियोगितामा विभिन्न बिधामा नमुना संसदहरुलाइ उत्कृष्ट छनोट गरी प्रमाण पत्र सहित सम्मान गरिएको थियो जसअन्तर्गत उत्कृष्ट वक्तामा प्रथम यमुना विश्वकर्मा, द्धितीय सरस्वती पौडेल र तृतीय रोहन के.सी भएका थिए । यस्तै अनुसन्धान तर्फ रितु के.सी प्रथम, सन्देश मल्ल द्धितीय र जमुना बुढाथोकी तृतीय स्थान हाँसिल गरेका थिए । यस्तै नेतृत्व तर्फ अंगिता डाँगी प्रथम, राम बहादुर बोहरा द्धितीय र योगेश चौधरी ले तृतीय स्थान हाँसिल गरेका थिए ।

कार्यक्रममा बिद्यालयका एकेडेमिक कोर्डिनेटर शरद गौतम,उप प्राधानाध्यापक मनोज के.सी लगायतले बोल्नुभएको थियो ।
नमुना संसदहरुलाइ प्रशिक्षक विनोद के.सी ले प्रशिक्षण गर्नुभएको थियो । बिद्यालयका प्रिन्सिपल सुरेन्द्र जि.सीले समापन गर्नुभएको कार्यक्रमको सहजिकरण सन्तोष के.सी ले गर्नुभएको थियो ।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *