अपडेट
हेर्नुहोस् आज शनिबारको राशिफल बैशाख ७ गते शुक्रबारको राशिफल हेर्नुहोस बैशाख ६ गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस थारमारे दुर्घटना अवडेट : २२ जना घाइते, ९ जनालाई रिफर, ४ काे अवस्था गम्भीर सल्यानमा बस दुर्घटना‌ हुदाँ १४ जना घाईते रामनवमीव्रतको धार्मिक महत्व ? व्यावसायिक सम्वर्द्धन केन्द्र को भवन उद्घाटन : व्यवसायीहरू एकजुट हुनु पर्नेमा जोड पश्चिम दाङ जोड्ने माथिल्लो सडक बहुबर्षियमा समावेश सुनको मूल्य प्रतितोला दुई हजार दुई सयले घट्यो आज बैशाख २, २०८१, आइतबारको राशिफल हेर्नुहोस गजल – जयन्ता खत्री “सुधा” नववर्षारम्भ जानकारी ! तुलसीपुरमा एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरुले दु:ख भोगेका छन् : मेयर टिकाराम खड्का प्यूठानको मल्लरानीमा खाना महोत्सव सुरु  तुलसीपुरको एयरपोर्ट सन्चालन नहुँदा जनप्रतिनिधिहरू नेपालगञ्ज, भौरवाबाट हवाईजहाज चढ्न बाध्य छन्: मेयर टिकाराम खड्का आफैले पढेको विद्यालयबाट पूर्वमन्त्री मास्की सम्मानित तुलसीपुर ५ का बालबालिकालाइ नेतृत्व विकास तथा क्षमता अभिवृद्धी तालिम अस्मिता अधिकारीले नचाइन ज्ञानज्योतीका बिद्यार्थी मन्त्री हुँदा बजेट हालेँ,अब विकास हेर्छुः मास्की दाङमा बसको ठक्करबाट मोटरसाईकल चालकको मृत्यु

पूर्व बेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई बुढालाई दाङमा नागरिक अभिनन्दन

फाल्गुन १४

घुँडामाथिसम्म दुवै खुट्टा गुमाएर पनि सगरमाथा चढेका पूर्वबेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई सोमबार बिहान घोराहीमा नागरिक अभिनन्दन गरिएको छ ।

 

गोरखा ग्रुपको आयोजनामा भएको नागरिक अभिनन्दनमा विभिन्न संघ संस्था शुभेच्छुकहरूको सहभागिता रहेको थियो । साँस्कृतिक झाँकीसहित घोराहीको भानु चोकबाट गाडीमा राखेर बुढालाई बजार परिक्रमा गराई उद्योग वाणिज्य संघको सभागृहमा एक कार्यक्रमबीच अभिनन्दन गरिएको हो ।

 

बुढाले गत जेठ ५ गते उनले विश्वको सर्वोच्च शिखर सगरमाथा आरोहण गरेका थिए । बुवा नौला बुढा मगर र आमा पुरइ बुढा मगरको कोखबाट वि।स। २०३६ सालमा रोल्पाको थवाङ गाउँपालिका ३ मिरुलमा जन्मिएका बुढा गोरखा ग्रुप दाङका सस्थापकमध्येका एक हुन् । गोरखा ग्रुप पूर्व लाहुरेहरूको संस्था हो जसले शिक्षा, स्वास्थ्य र कृषि क्षेत्रमा काम गर्दै आएको छ ।

 

सन् १९९९ जनवरी १ मा ब्रिटिस आर्मीमा भर्ना भएका बुढा सन् २०१० अप्रिल १७ को अफगानिस्तानको युद्धमा एम्बुसमा परी घाइते भएका थिए । त्यही चोटका कारण उनले दुवै खुट्टाको घुँडामाथिसम्मको भाग गुमाउन पुगे ।

 

खुट्टा गुमे पनि हौसला नगुमाएका उनले २०८० जेठ ५ गते दिनको ३ बजेर १० मिनेट जाँदा सर्वोच्च शिखर सगरमाथा आरोहण गर्न सफल भए । दृढ इच्छा शक्ति, संकल्प र उच्च साहसका साथ निरन्तर खटेर राष्ट्र्रिय पहिचानका लागि अन्तर्राष्ट्र्रिय रेकर्ड राख्न सक्षम बुढा मगरलाई सम्मानस्वरूप नागरिक तहबाट अभिनन्दन गरिएको गोरखा ग्रुपका अध्यक्ष मानबहादुर बुढाले बताए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *