अपडेट
महायज्ञ तथा महाआरतीमा भक्तजनहरुको भिड् बढ्दै गुरु पूर्णिमाको महत्व ? न्यु स्टार बोर्डिङमा लागुऔषध दुर्व्यसनी बिरूद्ध सचेतनामुलक कार्यक्रम  व्यवसायीहरूलाई सदस्यता लिन घरेलु तथा साना उद्योग महासंघ तुलसीपुरको आग्रह तुलसीपुरको ज्ञानज्योती मा बि देशकै उत्कृष्ट ७ मा पर्न सफल चतुर्मास व्रत सुरू हुने हरिशयनी एकादशीको के छ महत्व ? गुरुकुल एकेडेमी तुलसिपुरका बिद्यार्थिहरुलाई सर्प सम्बन्धि प्रशिक्षण श्रावण महिना श्रवण र कण्डारक पूजाको महत्व ? भानुभक्त जयन्तिको महत्व सृष्टिको जापान जाने सपना त्रिशूलीमा अस्तायो धारापानीमा एक महिने महायज्ञ तथा महाआरती संचालन हुने स्वर्गिय साथीको सम्झनामा मानव सेवा आश्रमका ५८ जनालाई खाजा नास्ता  हेर्नुस् आज असार २५ गते मंगलबारको राशिफल आहा तुल्सिपुर अभियानको कार्यसमिति पुन: गठन ! अध्यक्षमा बस्याल  तुलसीपुरमा क्षयरोगका बिरामी खोजी अभियान तीव्र आज असार २० गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस मुहार फेर्दै विरेन्द्र मा.वि हेकुली आज असार १९ गते बुधबार को राशिफल हेर्नुहोस तुलसीपुर उपमहानगरलाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा आज असार १७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस

फोहोर बाट मोहोर कमाउँदै बिमल, बिग्रिएका कुर्ची बनाएर मनग्य आम्दानी गर्दै

सागर सुबेदी,माघ १४ ,तुुलसीपुर

टरीगाँउका ३० बर्षिय बिमल बि क यतिबेला बिग्रिएका कुर्ची बनाउन व्यस्त देखिन्छन । बजारमा व्यापारिक प्रतिस्पर्धा रहेको समयमा छुट्टै व्यापार को योजना सार्वजनिक हुनु सामान्य नै मानिन्छ तर फरक तरिकाले मान्छेले नसोचेको कुरा बजारमा आउनु नौलो सँगसँगै आश्चर्य चकित पनि । व्यापार गर्ने व्यापारी होस या जागिर गर्ने कर्मचारी घुम्ने कुर्सीमा बस्ने रहर हर कोहिमा रहन्छ । र त्यो घुम्ने कुर्सी आरामदायी सँगसँगै महङ्गो पनि त्यती कै नै हुने गर्दछ ।

महङ्गो भएकै कारण होला मान्छेहरु यो कुर्सीमा बस्न पनि त्यति नै सोकिन हुने गर्दछन ।

तर दुःख को कुरा यो कुर्सी एकपटक बिग्रियो भने तनाव बनाउँछ । नयाँ खरिद गर्न सारै महङ्गो पुरानो बिग्रियो बनाउन झन्झट । यहि समस्या लाइ समाधान गर्न तुलसीपुरमा नयाँ व्यवस्थापनका साथ बिमल बि क ले सन्चालन मा ल्याएका छन कुर्सी मर्मत सेन्टर । उनले जस्तोसुकै बिग्रिएको घुम्ने कुर्सीलाइ मात्र रु.३००० मा नयाँ जस्तै बनाउन सकिने बताएका छन ।
अब जस्तोसुकै बिग्रिएको घुम्ने कुर्सी मर्मत गरी नयाँ जस्तै बनाएर घुम्ने कुर्सीमा बस्ने तपाइको रहर पुरा गर्ने सन्चालक ले बताएका छन ।

नेपालमा कोभिड १९ ( कोरोना ) को कारण भएको लकडाउनको समयमा घरमा भएको बिग्रिएको कुर्सी लाइ नियालेर मर्मत गर्ने प्रयास गर्दा आफुले मर्मत गर्न सके पछि यो काम लाइ व्यावसायिक रुपमा नै गर्ने सोँच बनाएका बिमल ले अहिले यो कामलाइ निरन्तरता दिएका छन । उनले अहिले यहि काम गरेरै मनग्य आम्दानी गरिरहेको र नेपालमा सम्भावना नदेखेर बिदेशीने युवाहरुलाइ बजारमा नयाँ कामको सम्भाव्यता अध्ययन गरेर व्यापार व्यवसाय गर्न सके नेपाल मै राम्रो सम्भावना रहेको समेत बताएका छन ।

कुर्सी मर्मतको लागी सम्पर्क नम्बर ः ९८०८७२७८४२

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *