अपडेट
न्याय कटारीमा भएको जिप दुर्घटनामा दुईको मृत्यु ज्ञानज्योति मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता घोराही सिमेन्ट उद्योगभित्र टिप्परको ठक्करबाट चालकको मृत्यु पश्चिम दाङमा एकैपटक पाँच पुलको टेन्डर अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगितामा लोकप्रिय गायिका साहिमा श्रेष्ठको प्रस्तुति रहने दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु शिखा बोर्डिङले मनायो २७ औँ वार्षिकोत्सव मगर संस्कृति जोगाउन आबश्यक छ ः मन्त्री मास्की आज फागुन १५ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस मगर संघ स्थापना दिवसमा प्युठानका ४ स्थानीय तहमा बिदा शैक्षिक सुधार तथा गुणस्तर अभिवृद्धिका लागि शिक्षण सिकाई प्रविधि र सीपलाई विकास गर्दै लैजानु पर्छ : अर्थमन्त्री मास्की अजम्बरी कृषि सहकारी संस्थाको ११ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न पूर्व बेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई बुढालाई दाङमा नागरिक अभिनन्दन घोराही-तुलसीपुर सडकमा आजदेखि यात्रामा ७० मिनेट समय लाग्ने विद्यार्थीलाई अहिलेको यो विश्व बजारमा बिक्न सक्ने शिक्षाको आवश्यकता छ : के.वि वली दलहरुले भन्छन : गुठी पिडित मोहि किसानको न्यायका लागि एकमत छौं  नेपाल रेडक्रस सोसाइटी पवननगर उपशाखाको १६ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न रुसी सेनामा भर्ना भएका रोल्पाका एक युवक मारिए

शिक्षामा गुणस्तर सुधारका लागि अतिरीक्त कक्षा सञ्चान गर्दै गढवाका सामुदायिक विद्यालय

दोर्ण के.सी./गढवा, १२ माघ । 

शिक्षामा गुणस्तर सुधारका लागि गढवामा अतिरीक्त कक्षा सञ्चालन सुरु भएको छ। गढवा गाउँपालिका वार्ड नम्बर ६ बालाखुटीमा रहेको श्री बालकल्याण आधारभूत विद्यालय बालाखुटीले शुक्रबारदेखी अतिरीक्त कक्षा सञ्चालन सुरु गरेको छ ।

अतिरिक्त कक्षा सञ्चालन कार्यक्रमको समुद्घाटन कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि तथा गढवा गाउँपालिका अध्यक्ष यमनारायण शर्मा पोख्रेलले गढवा गाउँपालिकाले शिक्षामा गुणस्तर सुधारका लागि धेरै प्रयास गरिरहेको बताउनुभयो। गढवा गाउँपालिकाको शिक्षामा गुणस्तर सुधारका लागि आफु निरन्तर नयाँ कार्यक्रमहरु गरिरहेको बताउनुभयो। अभिभावकहरुला लागि अभिभावक शिक्षा कार्यक्रम सुरु गरेको बताउँदै अभिभावक शिक्षा कार्यक्रमबाट अभिभावकहरुले सक्रियता र विद्यालयको कार्यक्रममा उपस्थिति असाध्यै राम्रो भएको बताउनु भयो। शिक्षा सुधारको लागि अभियान जस्तै गरि पालिका लागेको बताउनुभयो। अतिरीक्त कक्षामा विद्यार्थी लाई थप भार नहुने बताउँदै गुणस्तरीय शिक्षाको लागि विध्यार्थीको मनोभावना अनुसार पढाई हुने बताउनु भयो ।विध्यालयमा अभिभावकहरुको सक्रियता अनिवार्य हुनु पर्ने बताउदै अध्यक्ष पोख्रेलले अभिभावकको सक्रियता न्युन हुँदा झन शिक्षामा बदलाव नहुने बताउनु भयो। बालाखुटीको विध्यालयले गुणस्तर सुधारको लागि गरेको प्रयास एकदम राम्रो भएको बताउनु भयो।

त्यसैगरी कार्यक्रममा बोल्दै गढवा गाउँपालिका उपाध्यक्ष शारदा कुमारी चौधरीले अतिरीक्त कक्षा सञ्चालनको समुद्घाटन कार्यक्रममा अभिभावकहरुको उपस्थिति सरहनिय भएको बताउनुभयो। आफुहरु निर्वाचित भए देखी शिक्षामा संवेदनशील भएको बताउदै शिक्षामा सुधार गर्न सबैको सहयोग अपरिहार्य रहेको बताउनु भयो। गाउपालिकाको नमूना विध्यालयको रुपमा विध्यालयलाई बनाउन शुभकामना समेत दिनु भयो।

कार्यक्रममा बोल्दै ६ नम्बर वडाध्यक्ष बिर बहादुर आले मगरले गुणस्तरीय शिक्षाको लागि अतिरीक्त कक्षा सञ्चालन महत्वपूर्ण हुने बताउनु भयो । पालिकाले बर्षेनी ठुलो मात्रामा लगानी गरेको बताउदै सामुदायिक विध्यालयमा पढाई हुदैन भन्नुको साटो अभिभावकहरुले पनि त्यसको जिम्मेवार भएको बताउनु भयो ।सामुदायिक बिध्यालयको विकास र शिक्षाको गुणस्तरका लागि अन्य विकास योजनाबाट रकम कटौती गरेर भएतापनि लगानी गर्ने बताउनु भयो ।

त्यसैगरी कार्यक्रममा बोल्दै विध्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष हुमाकान्त सुबेदीले विध्यालयलाई पालिकाको नमूना विध्यालय बनाउने हिसाबले आफुहरु लागि परेको बताउनुभयो। बिहान ८ बजे देखी साझ ६ बजे सम्म अतिरीक्त कक्षा सञ्चालन हुने बताउदै बिध्यालयको हक हितको निम्ति आफु निरन्तर लागेको जानकारी दिनु भयो । अतिरीक्त कक्षा सफल गर्न अभिभावकहरुको सहयोग अपरिहार्य भएको अध्यक्ष सुवेदीले बताउनुभयो।

समुद्घाटन कार्यक्रममा गढवा गाउँपालिकाका ६ नम्बर वडाध्यक्ष बिर बहादुर आले, वडासदस्य दिनमणी आचार्य,७ नम्बर वडा सदस्य निर्मला नेपाली, शिक्षा शाखा प्रमुख श्याम बहादुर बिक, , पूर्व विध्यालय व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष उमाकन्त पन्त, शिक्षा बिज्ञ तथा चेतना विकास फाउण्डेशनका अध्यक्ष कमल सिलवाल, तुमला ढुङगाना लगायतकाले बोल्नु भएको थियो । कार्यक्रमको बारेमा विध्यालयका प्रधानाध्यापक तारा प्रसाद ढुङगानाले प्रकाश पार्नु भएको थियो भने कार्यक्रमको सहजिकरण शिक्षिक सुदन केसीले गर्नुभएको थियो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *