अपडेट
न्याय कटारीमा भएको जिप दुर्घटनामा दुईको मृत्यु ज्ञानज्योति मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता घोराही सिमेन्ट उद्योगभित्र टिप्परको ठक्करबाट चालकको मृत्यु पश्चिम दाङमा एकैपटक पाँच पुलको टेन्डर अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगितामा लोकप्रिय गायिका साहिमा श्रेष्ठको प्रस्तुति रहने दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु शिखा बोर्डिङले मनायो २७ औँ वार्षिकोत्सव मगर संस्कृति जोगाउन आबश्यक छ ः मन्त्री मास्की आज फागुन १५ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस मगर संघ स्थापना दिवसमा प्युठानका ४ स्थानीय तहमा बिदा शैक्षिक सुधार तथा गुणस्तर अभिवृद्धिका लागि शिक्षण सिकाई प्रविधि र सीपलाई विकास गर्दै लैजानु पर्छ : अर्थमन्त्री मास्की अजम्बरी कृषि सहकारी संस्थाको ११ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न पूर्व बेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई बुढालाई दाङमा नागरिक अभिनन्दन घोराही-तुलसीपुर सडकमा आजदेखि यात्रामा ७० मिनेट समय लाग्ने विद्यार्थीलाई अहिलेको यो विश्व बजारमा बिक्न सक्ने शिक्षाको आवश्यकता छ : के.वि वली दलहरुले भन्छन : गुठी पिडित मोहि किसानको न्यायका लागि एकमत छौं  नेपाल रेडक्रस सोसाइटी पवननगर उपशाखाको १६ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न रुसी सेनामा भर्ना भएका रोल्पाका एक युवक मारिए

नेत्रलाल चोकमा टाँसिएको बाहिनी चोक को नाम वडा ले फाल्ने, नेत्रलाल चोक नै यथावत राखिने

सागर सुबेदी , ५ माघ, तुलसीपुर

तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नं ५ र ६ को सिमानामा पर्ने जनता ले बाहिनी चोक भनेर चिनिरहेको चोक पछिल्लो समय विवादित बनिरहेको छ । यो चोकमा कहिल्यै नेत्रलाल चोक त कहिल्यै पृथ्वीनारायण चोक , कहिल्यै गणतन्त्र चोक त कहिल्यै बाहिनी चोकको ब्यानर टाँसिन्छ ।

आज शुक्रबार फेरी नेत्रलाल चोक को नाम हटाएर बाहिनी चोकको ब्यानर टाँसिएको ५ । यस बिषयमा बोल्दै तुलसीपुर उपमहानरपालिका वडा नं ६ का वडा अध्यक्ष दुजमान भण्डारीले भनेका छन  “आफ्नो मनपर्दी राखिएका नामहरु रहदैनन नेत्रलाल चोक नै यथावत रहन्छ अन्य ब्यानरहरु निकालेर फालिन्छ ।”

२०५४ सालमा तुलसीपुर नगरपालिकाका तत्कालीन जनप्रतिनिधिको बोर्ड बैठकले बाहिनी चोकलाई नेत्रलाल चोक राख्ने निर्णय गरेकाले सोही निर्णयलाई कार्यान्वयन गरेको अध्यक्ष भण्डारीले बताउनुभयो ।

उसो त राष्ट्रिय शक्ति नेपाल तथा नागरिक अभियान दाङको मागलाई सम्बोधन गर्दै यो चोकलाई तुलसीपुर उपमहानगरपालिकाको २०७९ फागुन २६ गतेको नवौं कार्यपालिका बैठकबाट पृथ्वीनारायण चोक स्वीकार गरेर पृथ्वीनारायण शाहको शालिक निर्माण गर्न दिने निर्णय गरिसकेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *