अपडेट
न्याय कटारीमा भएको जिप दुर्घटनामा दुईको मृत्यु ज्ञानज्योति मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता घोराही सिमेन्ट उद्योगभित्र टिप्परको ठक्करबाट चालकको मृत्यु पश्चिम दाङमा एकैपटक पाँच पुलको टेन्डर अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगितामा लोकप्रिय गायिका साहिमा श्रेष्ठको प्रस्तुति रहने दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु शिखा बोर्डिङले मनायो २७ औँ वार्षिकोत्सव मगर संस्कृति जोगाउन आबश्यक छ ः मन्त्री मास्की आज फागुन १५ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस मगर संघ स्थापना दिवसमा प्युठानका ४ स्थानीय तहमा बिदा शैक्षिक सुधार तथा गुणस्तर अभिवृद्धिका लागि शिक्षण सिकाई प्रविधि र सीपलाई विकास गर्दै लैजानु पर्छ : अर्थमन्त्री मास्की अजम्बरी कृषि सहकारी संस्थाको ११ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न पूर्व बेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई बुढालाई दाङमा नागरिक अभिनन्दन घोराही-तुलसीपुर सडकमा आजदेखि यात्रामा ७० मिनेट समय लाग्ने विद्यार्थीलाई अहिलेको यो विश्व बजारमा बिक्न सक्ने शिक्षाको आवश्यकता छ : के.वि वली दलहरुले भन्छन : गुठी पिडित मोहि किसानको न्यायका लागि एकमत छौं  नेपाल रेडक्रस सोसाइटी पवननगर उपशाखाको १६ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न रुसी सेनामा भर्ना भएका रोल्पाका एक युवक मारिए

नेकपा निकट  अखिल (क्रान्तिकारी) तुलसीपुर नगरको तेस्रो सम्मेलन सम्पन्न अध्यक्षमा:प्रेम निर्वाचित

पौष १९ , दाङ । नेत्रविक्रम विप्लव सी नेतृत्वको नेकपा निकट  अखिल (क्रान्तिकारी) तुलसीपुर उपमहानगर कमिटीको तेस्रो सम्मेलन भव्यतापुर्वक सम्पन्न भएको छ ।

बिहिवार तुलसीपुरको भुह्यारथानको सभाहलमा सम्पन्न भएको सम्मेलनले प्रेम सीको नेतृत्वमा २० सदस्यीय कमिटी निर्वाचित गरेको हो ।

सम्मेलनले अध्यक्षमा प्रेम सी , उपाध्यक्षमा गोपाल बस्नेत र राधा डाँगी , सचिवमा लक्ष्मी रोका , सह-सचिवमा अविना गिरि , कोषाध्यक्षमा रोशन सुनार , छात्रा विभाग प्रमुखमा रिता रावल र खेलकुद विभाग प्रमुखमा अंकित बुढामगरलाई निर्वाचित गरेको छ । निर्वाचित नगर कमिटीको सदस्यहरुमा अनिश बस्नेत , तारा वली , गणेश डाँगि , विपना सी , दिपेश खड्का , सुनिता केसी , करुणा चौधरी , जया योगि , सृष्टि वली , प्रेम घर्ती ,  अनिता वली , यमुना वली , थम्मन सी र रश्मिला रोका रहेका छन् ।

कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रमुख अतिथि नेकपाका केन्द्रीय सदस्य एवम पश्चिम दाङका इन्चार्ज प्रदिप सीले मुलुकको राजनीतिक अस्थिरताको निकास युवा बिद्यार्थीले दिनुपर्ने बेला आएको बताए । उनले भने– ‘संसदीय व्यवस्थाको कारणले मुलुक राजनीतिक अस्थिरता , अशान्ती एवम अराजकतामा फसेको छ । संसदीय व्यवस्थाका कारण नेपाली जनताहरु प्रत्येक दिन छटपटाइरहेका छन् , निस्सासिएका छन् । हाम्रो पार्टीले संसदीय व्यवस्थाको विकल्पमा वास्तविक शान्ती , समृद्धि र स्वाधीनता प्राप्तिको लागि वैज्ञानिक समाजवादी व्यवस्था स्थापना निर्विकल्प बनेको स्पष्ट पार्दै आएको छ ।’

नेता प्रदिपले अहिलेको शिक्षाले बिद्यार्थीहरुलाई बेरोजगार बनाइरहेकाले यसको विकल्पमा श्रम र उत्पादनसंग जोडिने समाजवादी शिक्षाका लागि युवा-बिद्यार्थीहरुले निर्णायक संघर्ष गर्नुपर्ने बेला आएको समेत बताए ।

कार्यक्रमका अतिथी जनपत्रकार संगठन नेपालका केन्द्रीय सदस्य हेमन्त प्रकाश वली , अखिल (क्रान्तिकारी) पश्चिम दाङका संयोजक नवीन सी , युवा संगठन नेपाल राप्ती ब्युरो इन्चार्ज जिवनी सी , अखिल (क्रान्तिकारी) का केन्द्रीय सदस्य खुमन सी , नेकपा पश्चिम दाङका सेक्रेटरी निर्मल सी , नेकपाका केन्द्रीय प्रतिनिधि समितिका सदस्य एवम पार्टीका राप्ती ब्युरो कार्यालय सचिव विकाश सीले सम्मेलन सफलतालो शुभकामना व्यक्त गरेका थिए ।

सम्मेलनमा प्यानल प्रस्ताव नेकपा तुलसीपुरका सचिव शिव सीले गरेका थिए भने नवनिर्वाचित कमिटीलाई बधाई मन्तव्य नेकपाका तुलसीपुर उपमहानगर कमिटीका इन्चार्ज भुवन सी र अखिल (क्रान्तिकारी) देउखुरीका इन्चार्ज शिवजंग सीले गरेका थिए ।

कार्यक्रममा नेकपा पश्चिम दाङका सामना परिवारका कलाकारहरुले बिबिध बिधाका जनसंगितका प्रस्तुतिहरु प्रस्तुत गरेका थिए ।

अखिल (क्रान्तिकारी) तुलसीपुरका निवर्तमान अध्यक्ष केवी सीको अध्यक्षतामा सम्पन्न सम्मेलनको सहजीकरण बिद्यार्थी नेता प्रेम सीले गरेका थिए भने स्वागत मन्तव्य गोपाल बस्नेतले गरेका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *