अपडेट
हेर्नुस् आज जेठ १४ गते सोमबारको राशिफल हेर्नुस् आज जेठ १३ गते आइतबारको राशिफल लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार

कविता : व्यथित जननी – क्षितिज पौडेल

सधैँ कालापानी, नयन जलमा, छिन् लिमपिया
उता सुस्ता रुन्छिन्, पलपल कठै, ती दुखपिया
छ कैलाली कन्चन्, पुर पनि भको पीडित अती
इलामै, झापामा किचकिच सँधै गर्छ अगती ।१।

कतै बाँधेका छन्, स्थलथल पिछे बाँध तलमा
डुवानै भो हाम्रो, जलमगन भै पन्ध्र खलमा
कुनौलीमा सीमा, नमिचन भनी यादव बढे
पुनर्वासैमा वीर्, गमन हुन ती गौतम लडे।२।

कसैलाई ढाल्यो, अधमृत भए के कति जन
त्रयोविंसी जिल्ला,सकलभरमा नै लुछिकन
गुलामी भोगेका, विगत तिनको खूव दुखको
मिचाहा भै आए, जमिन हडपे स्वर्ग सुखको ।३।

थिचेको यो छाती, एकहतर भो योग फलमा
हजारै एक्साठी, मिचि जमिन त्यो हेक्टर जमा
मिली फिर्ता ल्याओ, विधि जुनसुकैले पकडमा
छिमेकी हो भन्दै, निकष नगरे पार्छ अडमा।४।

गरेका छौ केके, परिचित नभै वा विदितमा
बसेका छौ ब्यर्थै, सुखसयल वा त्यो मगनमा
भयो धेरै खेला, अब नगर है बेर कटनी
गरेकाछौ हेला,ब्यथित मनमै राखि जननी ।५ ।

✍️ :क्षितिज पौडेल
तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नं २ योगिकुटी रूपन्देही नेपाल

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *