अपडेट
हेर्नुस् आज जेठ १४ गते सोमबारको राशिफल हेर्नुस् आज जेठ १३ गते आइतबारको राशिफल लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार

कविता : सकारात्मक सोच – क्षितिज पौडेल

हेर्नलाई सकिए समदृष्टि
देखिनेछ रसिलो भव-सृष्टि
जिन्दगी लय‚ मनोहर हुन्छ
शक्तिवर्धक छदैछ र छुन्छ ।१।

एक यो खुस हुने छ उपाय
प्रेरणा‚ सुगमको छ प्रदाय
तिक्तता सहज घट्छ‚ हुदैन
रिक्तता सकिन जान्छ‚ छुदैन ।२।

क्रोध घट्छ‚ घटियापन हट्छ
स्वास्थको स्थिति अझै अघि बढ्छ
चित्त केन्द्रित हुने छ‚ गरिन्छ
ध्येय पुग्छ र प्रकाश भरिन्छ ।३।

बिर्सिने यदि छ साथ स्वभाव
हट्छ घट्छ मनबाट खराव
छुट्छ दुष्ट जनबाट प्रभाव
धैर्यको पनि हुँदैन अभाव ।४।

पन्छिइन्छ मनबाट तनाव
गर्न सक्छ यसले प्रतिवाद
बिर्सिने भुवनका सब ताप
हट्छ दुष्ट जनको पनि राप ।५।

बद्लिएर बनिनेछ “म” हामी
जिन्दगी तब हुने अझ दामी
हाँस्न‚ खेल्न सकिए मन छुन्छ
दृष्टि दोष नभए सुख हुन्छ ।६।

✍️ :क्षितिज पौडेल
तिलोत्तमा नगरपालिका वडा नं २ योगिकुटी रूपन्देही नेपाल

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *