अपडेट
न्याय कटारीमा भएको जिप दुर्घटनामा दुईको मृत्यु ज्ञानज्योति मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता घोराही सिमेन्ट उद्योगभित्र टिप्परको ठक्करबाट चालकको मृत्यु पश्चिम दाङमा एकैपटक पाँच पुलको टेन्डर अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगितामा लोकप्रिय गायिका साहिमा श्रेष्ठको प्रस्तुति रहने दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु शिखा बोर्डिङले मनायो २७ औँ वार्षिकोत्सव मगर संस्कृति जोगाउन आबश्यक छ ः मन्त्री मास्की आज फागुन १५ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस मगर संघ स्थापना दिवसमा प्युठानका ४ स्थानीय तहमा बिदा शैक्षिक सुधार तथा गुणस्तर अभिवृद्धिका लागि शिक्षण सिकाई प्रविधि र सीपलाई विकास गर्दै लैजानु पर्छ : अर्थमन्त्री मास्की अजम्बरी कृषि सहकारी संस्थाको ११ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न पूर्व बेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई बुढालाई दाङमा नागरिक अभिनन्दन घोराही-तुलसीपुर सडकमा आजदेखि यात्रामा ७० मिनेट समय लाग्ने विद्यार्थीलाई अहिलेको यो विश्व बजारमा बिक्न सक्ने शिक्षाको आवश्यकता छ : के.वि वली दलहरुले भन्छन : गुठी पिडित मोहि किसानको न्यायका लागि एकमत छौं  नेपाल रेडक्रस सोसाइटी पवननगर उपशाखाको १६ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न रुसी सेनामा भर्ना भएका रोल्पाका एक युवक मारिए

बझाङ्गमा SRHR सम्बन्धी जनचेतनामुलक सत्र सम्पन्न

बिजयराज जोशी । बझाङ्गमा २०८० कार्तिक १८ र १९ गते गरी दुई दिने दिन यौन तथा प्रजनन स्वास्थ्य र अधिकार सम्बन्धी जनचेतनामुलक सत्र सम्पन्न भएको छ।

जिल्लाको जयपृथ्वी नगरपालिकाका ११ ओटै वडाका किशोरकिशोरीहरु सहभागितामा भिजिबल इमप्याक्ट (Visible Impact) ले आयोजना गरेको यौन तथा प्रजनन् स्वास्थ्य र अधिकार, परिवार योजना र महिनावारी स्वच्छता सम्बन्धी जनचेतनामुलक सत्रमा यौन तथा प्रजनन स्वास्थ्य र अधिकार,परिवार योजना, महिनावारी स्वच्छता, लैङ्गिक तथा यौनिक अल्पसंख्यक समुदाय र अपाङ्गता भएका ब्यक्तिहरलाई भेटभाबरहित यौन तथा प्रजनन् स्वास्थ्य सेवाको पहुँच बारेमा छलफल सहित अन्तर्क्रिया गरिएको थियो।

 

सहभागीहरुले यौन तथा प्रजनन स्वास्थ्य र अधिकारका विविध विषयमा नयाँ जानकारी भएको बताए। सत्रमा लैङ्गिक तथा यौनिक अल्पसंख्यक समुदायका बारेमा बताइएको कुरा नयाँ रहेको र हामीले उहाँहरुलाई हेर्ने दृष्टिकोण बदलिएको जानकारी गराए ।

जनचेतनामुलक सत्रमा जयपृथ्वी नगरपालिकाका ११ ओटै वडाका १०० भन्दा बढी किशोरकिशोरीहरु संग उक्त सत्र रहेको र दुई दिन चलेको उक्त सत्रमा प्रत्येक दिन ५० भन्दा बढी फरक फरक किशोरकिशोरीहरुको सहभागितामा रहेको भिजिबल इमप्याक्टका युथ च्याम्पियन विजयराज जोशीले बताए। जनचेतनामुलक सत्रमा प्रशिक्षकमा भिजिबल इमप्याक्टका युथ च्याम्पियन विजयराज जोशी, मानसिंह विष्ट र अनिल जोशी रहेका थिए।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *