अपडेट
न्याय कटारीमा भएको जिप दुर्घटनामा दुईको मृत्यु ज्ञानज्योति मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता घोराही सिमेन्ट उद्योगभित्र टिप्परको ठक्करबाट चालकको मृत्यु पश्चिम दाङमा एकैपटक पाँच पुलको टेन्डर अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगितामा लोकप्रिय गायिका साहिमा श्रेष्ठको प्रस्तुति रहने दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु शिखा बोर्डिङले मनायो २७ औँ वार्षिकोत्सव मगर संस्कृति जोगाउन आबश्यक छ ः मन्त्री मास्की आज फागुन १५ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस मगर संघ स्थापना दिवसमा प्युठानका ४ स्थानीय तहमा बिदा शैक्षिक सुधार तथा गुणस्तर अभिवृद्धिका लागि शिक्षण सिकाई प्रविधि र सीपलाई विकास गर्दै लैजानु पर्छ : अर्थमन्त्री मास्की अजम्बरी कृषि सहकारी संस्थाको ११ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न पूर्व बेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई बुढालाई दाङमा नागरिक अभिनन्दन घोराही-तुलसीपुर सडकमा आजदेखि यात्रामा ७० मिनेट समय लाग्ने विद्यार्थीलाई अहिलेको यो विश्व बजारमा बिक्न सक्ने शिक्षाको आवश्यकता छ : के.वि वली दलहरुले भन्छन : गुठी पिडित मोहि किसानको न्यायका लागि एकमत छौं  नेपाल रेडक्रस सोसाइटी पवननगर उपशाखाको १६ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न रुसी सेनामा भर्ना भएका रोल्पाका एक युवक मारिए

सामुदायिक विद्यालयलाई सक्षम बनाउनुपर्छ : कार्यबहाक मुख्यमन्त्री मास्की

देउखुरी,१९ कात्तिक ।
लुम्बिनी प्रदेशका कार्यबहाक मुख्यमन्त्री धनबहादुर मास्कीले सामुदायिक विद्यालयलाई सक्षम बनाउनुपर्ने बताए । आईतबार घोराही उपमहानगरपालिका वडा नं.१० दाङ स्थित सिद्ध रत्ननाथ माध्यामिक विद्यालयको अवलोकन पछि भएको स्वागत तथा सम्मान कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रदेश अर्थमन्त्री समेत रहेका मास्कीले यस्तो बताए ।“सामुदायिक विद्यालयहरु सक्षम बनाउनु पर्छ, किनकी गरीब जनताका छोराछोरीले सामुदायिक विद्यालयमा पढ्छन्”,उनले भने “त्यसकालागि शिक्षक, विद्यार्थी, अभिभावक सबै दत्तचित्त भएर लाग्नुपर्छ ।”

सामुदायिक विद्यालयमा पनि अंग्रेजी माध्यामको शिक्षा पढाई हुन थालेपछि विद्यार्थीको संख्या पनि बढिरहेको बताए । दाङकै केही सामुदायिक विद्यालयहरुले संस्थागत विद्यालय भन्दा राम्रो नतिजा पनि ल्याउने गरेको भन्दै सबै सामुदायिक विद्यालयले राम्रो नतिजा ल्याउने गरि वातावरण तयार गर्नुपर्ने उनले बताए ।

राम्रो शिक्षा दिएमा सामुदायिक विद्यालयमा विद्यार्थी अत्याधिक हुने बताए । अहिले पनि दाङका केही विद्यालयमा दुई हजार भन्दा बढि विद्यार्थीहरु छन् । “केही सामुदायिक विद्यालयमा ९/१० वटासम्मका सेक्सन बनाएर विद्यार्थीलाई पढाउनु पर्ने अबस्था छ ”, उनले भने“शिक्षा राम्रो भएमा विद्यार्थी सरकारी विद्यालयमै पढ्छन् ।” केही सरकारी विद्यालयमा पढ्न हानथाप हुने गरेको भन्दै सबै सरकारी विद्यालयलाई त्यस्तै बनाउनु पर्ने उनको भनाई छ ।

त्यस्तै मन्त्री मास्कीले सबै ब्यक्तीहरु समाजिक सेवामा लागेमा सभ्य समाज निर्माण हुने समेत बताए । सोही ठाउँमा रहेको मानव कल्यान समाजले आयोजना गरेको कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्नुहुँदै मन्त्री मास्कीले सडक मानव मुक्त गर्न थालिएको प्रयत्नलाई आफूहरुले सहयोग गर्ने बताए ।
मन्त्री मास्कीले नारायण पुरमै रहेको सिद्धरत्ननाथ क्याम्पस र घोराही १६ स्थित स्थानीयले आयोजना गरेको कार्यक्रममा समेत सहभागि भएका थिए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *