अपडेट
हेर्नुस् आज जेठ १४ गते सोमबारको राशिफल हेर्नुस् आज जेठ १३ गते आइतबारको राशिफल लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार

तुलसिपुरमा प्लास्टिक जन्य फुल बेच्न नपाइने

तुलसीपुर , असोज २४
तुलसीपुर उपमहानगरपालिका ले आउँदै गरेको चाडपर्वमा प्लास्टिक जन्य फुलगुच्छा को उत्पादन ,आयात , बिक्रिवितरण तथा भण्डारण गर्न पूर्ण रुपमा रोक लगाउने निर्णय गरेको छ । नेपाल सरकारको वातावरण संरक्षण ऐन ,२०७६ को दफा १५ को उपदफा ( ६ ) ले दिएको अधिकार प्रयोग गरी राजपत्रमा प्रकाशित सूचना अनुसार प्लास्टिकजन्य फुलगुच्छा को उत्पादन ,आयात , बिक्रिवितरण तथा भण्डारण गर्न पूर्ण रुपमा रोक लगाउने निर्णय गरेको छ । पछिल्लो समय तुलसीपुर उपमहानगरपालिका पुष्प व्यवसायमा आत्मनिर्भर हुँदैछ । तुलसीपुरमा उत्पादित पुष्प नजिकैका प्रमुख व्यापारिक शहर नेपालगन्ज , बुटवल लगायत का शहरहरुमा पनि बिक्रि भैरहेको छ । नजिकिदै गरेका चाडपर्वहरुमा प्लास्टिकजन्य फुल , माला तथा अन्य बाहिर पाल टाँगेर बिक्रिवितरण गर्न राखिएका विभिन्न प्रकारका मिठाईहरु , लेबल नखुलाई प्याकिङ गरिएका उपभोग्य सामाग्रीहरुको प्रयोग नगर्न हुन सम्बन्धित सबैमा उपमहानगरपालिका ले अनुरोध गरेको छ । साथै अनुगमनका क्रममा नेपाल सरकारको उक्त निर्णय विपरीत कुनै कार्य गरेको पाईएमा कानुन बमोजिम कर्वाही प्रकृया अगाडि बढाइने व्यहोरा समेत एक सूचना जारी गर्दै उपमहानगरपालिका ले जानकारी गराएको छ ।
यस्तै उपमहानगरपालिका उपभोक्ता हित संरक्षण शाखा प्रमुख रेखा शर्माले  cntpress सँग कुरा गर्र्दै भन्नु भयो “यदी कुनै व्यापारी ले सूचना जारी गर्दागर्दै पनि अटेरी गरी व्यापार गरेको पाइएमा व्यापारी को सामान को परिमाणको आधारमा आवश्यक जरिवाना तथा कारबाहि गरिने छ ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *