अपडेट
न्याय कटारीमा भएको जिप दुर्घटनामा दुईको मृत्यु ज्ञानज्योति मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता घोराही सिमेन्ट उद्योगभित्र टिप्परको ठक्करबाट चालकको मृत्यु पश्चिम दाङमा एकैपटक पाँच पुलको टेन्डर अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगितामा लोकप्रिय गायिका साहिमा श्रेष्ठको प्रस्तुति रहने दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु शिखा बोर्डिङले मनायो २७ औँ वार्षिकोत्सव मगर संस्कृति जोगाउन आबश्यक छ ः मन्त्री मास्की आज फागुन १५ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस मगर संघ स्थापना दिवसमा प्युठानका ४ स्थानीय तहमा बिदा शैक्षिक सुधार तथा गुणस्तर अभिवृद्धिका लागि शिक्षण सिकाई प्रविधि र सीपलाई विकास गर्दै लैजानु पर्छ : अर्थमन्त्री मास्की अजम्बरी कृषि सहकारी संस्थाको ११ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न पूर्व बेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई बुढालाई दाङमा नागरिक अभिनन्दन घोराही-तुलसीपुर सडकमा आजदेखि यात्रामा ७० मिनेट समय लाग्ने विद्यार्थीलाई अहिलेको यो विश्व बजारमा बिक्न सक्ने शिक्षाको आवश्यकता छ : के.वि वली दलहरुले भन्छन : गुठी पिडित मोहि किसानको न्यायका लागि एकमत छौं  नेपाल रेडक्रस सोसाइटी पवननगर उपशाखाको १६ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न रुसी सेनामा भर्ना भएका रोल्पाका एक युवक मारिए

१३००+ कुलतमा फसेका लाइ पुनः स्थापना गर्न सफल नयाँ पाइला पुनःस्थापना केन्द्र

सागर सुबेदी, तुलसीपुर, भदौ ६ 

दाङको तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नं १९ हाडिमे मा वि सं २०७१ सालमा स्थापना भएको नयाँ पाइला पुनःस्थापना केन्द्र हालसम्म १३०० + कुलत/ लागु पदार्थ दुर्व्यसनी मा फसेका हरुलाइ समाजमा पुनस्थापना गर्न सफल भएको छ। विभिन्न कारण ले लागु पदार्थ दुर्व्यसनी मा फसेका व्यक्तिहरु लाइ समाज मा पुनः स्थापना गर्न सफल नयाँ पाइला पुनःस्थापना केन्द्र मा वर्तमान समयमा पनि ४४ जनाले उपचार लिइरहेका छन । कुलत मा फसिसके पछि त्यो बाट छुटकारा पाउनु नयाँ जिवन पाउनु जस्तै हो । देशमा अपराधीक क्रियाकलाप हुन बाट केहि हदसम्म रोक्न सुधार केन्द्र ( पुनःस्थापना केन्द्र ) को विशेष भुमिका हुने केन्द्र का कार्यकारी निर्देशक सुरेश भुसाल बताउछन । देशभरका पुनःस्थापना केन्द्र को तथ्याङ्क हेर्ने हो भने नयाँ पाइला पुनःस्थापना केन्द्र मा उपचार लिइ समाजमा पुनर्स्थापित हुन सफल व्यक्तित्व हरुले देशभर २८ वटा सुधार केन्द्र ( पुनःस्थापना केन्द्र ) सन्चालन मा ल्याएका छन ‌। सुधार केन्द्र हुदैन न थियो भने ति कुलत मा फसेका हरु अपराधी नबन्लान भन्न सकिन्न त्यसैले पनि देशमा अपराधीक क्रियाकलाप हुन बाट केहि हदसम्म जोगाउन सुधार केन्द्र ( पुनःस्थापना केन्द्र ) भुमिका विशेष रहेको भुसाल को भनाइ छ । नयाँ पाइला पुनःस्थापना केन्द्र ले‌ कुलतमा फसेका हरुलाइ माया ममता सहित, उनिहरूलाइ वास्तविक जीवनको बारेमा बुझाइ उपचार गर्ने हुँदा, अहिले सम्म उपचार पछि पुन : कुलतमा फसेका व्यक्तिहरु को संख्या एकदम पनि न्युन नै रहेको पाइएको छ। अझँ प्रतिशत कै आधारमा भन्ने हो भने ८०% त सत प्रतिसत नै समाजमा पुनःस्थापित हुन सफल भएका छन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *