अपडेट
महायज्ञ तथा महाआरतीमा भक्तजनहरुको भिड् बढ्दै गुरु पूर्णिमाको महत्व ? न्यु स्टार बोर्डिङमा लागुऔषध दुर्व्यसनी बिरूद्ध सचेतनामुलक कार्यक्रम  व्यवसायीहरूलाई सदस्यता लिन घरेलु तथा साना उद्योग महासंघ तुलसीपुरको आग्रह तुलसीपुरको ज्ञानज्योती मा बि देशकै उत्कृष्ट ७ मा पर्न सफल चतुर्मास व्रत सुरू हुने हरिशयनी एकादशीको के छ महत्व ? गुरुकुल एकेडेमी तुलसिपुरका बिद्यार्थिहरुलाई सर्प सम्बन्धि प्रशिक्षण श्रावण महिना श्रवण र कण्डारक पूजाको महत्व ? भानुभक्त जयन्तिको महत्व सृष्टिको जापान जाने सपना त्रिशूलीमा अस्तायो धारापानीमा एक महिने महायज्ञ तथा महाआरती संचालन हुने स्वर्गिय साथीको सम्झनामा मानव सेवा आश्रमका ५८ जनालाई खाजा नास्ता  हेर्नुस् आज असार २५ गते मंगलबारको राशिफल आहा तुल्सिपुर अभियानको कार्यसमिति पुन: गठन ! अध्यक्षमा बस्याल  तुलसीपुरमा क्षयरोगका बिरामी खोजी अभियान तीव्र आज असार २० गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस मुहार फेर्दै विरेन्द्र मा.वि हेकुली आज असार १९ गते बुधबार को राशिफल हेर्नुहोस तुलसीपुर उपमहानगरलाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा आज असार १७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस

शैक्षिक प्रतिष्पर्धा : व्यवस्थापन संकाय तर्फ गोर्खा, विज्ञान तर्फ ज्ञानज्योति जिल्ला टप

सागर सुबेदी , साउन ३१,दाङ

दाङको तुलसीपुर मा शैक्षिक प्रतिष्पर्धा एकदम रोचक छ । त्यसमा पनि गोर्खा र ज्ञान ज्योति त प्रतिस्पर्धात्मक तरिकाले नै अध्यापन गराउछन । जिल्ला टप , प्रदेश टप, लगायत प्रतिस्पर्धा हुने ठाउँ मा गोर्खा र ज्ञान ज्योति सधै भिडेका हुन्छन । चाहे त्यो खेलकुद को कुरा होस ,चाहे शिक्षा को कुरा : एक अघि एक पछि हुनुले नतिजा प्रकाशन को दिन सबै को चासो को बिषय बन्छ बिद्यालय को नतिजा । विद्यार्थी को‌ नतिजा एकतर्फ त कुन बिद्यालय को‌ बिद्यार्थी टप‌ भन्ने‌ बिद्यालय को‌ नतिजा को चासो‌ अर्को तर्फ ।

यसै प्रतिस्पर्धात्मक समयमा कक्षा १२ को‌ परिक्षा फल नतिजा सार्वजनिक भयो । जसअन्तर्गत व्यवस्थापन संकाय मा गोर्खा मा वि जिल्ला टप भयो त विज्ञान संकायमा ज्ञान ज्योति मा वि जिल्ला टप ।

भर्खरै प्रकासित नतिजामा : गोरखा माध्यामिक विद्यालय तुलसीपुरले ब्यबस्थापन शंकाय अन्तर्गत कक्षा १२ को परीक्षामा जिल्ला मा उच्च जिपिय ल्यायको दावी गरेको छ ।विद्यालयका खेल संयोजक मोहन सुनारका अनुसार विद्यालयमा अध्ययनरत समीक्षा हमालले ३.९१ प्रतिशत अंक प्राप्त गरेकी छन् ।सम्भवतः जिल्लामा उनले नै सबै भन्दा उच्च जिपिय ल्याएको हुन सक्ने सुनारको दावी छ । गोरखाले खेल र शिक्षामा उत्कृष्ट नतिजा हाँसिल गर्दै आएको छ ।अतिरिक्त क्रियाकलाप र प्रयोगात्मक सीपमा जोड दिदै आएको गोरखा तुलसीपुर पटक-पटक उत्कृष्ट नजिता हाँसिल गर्दै आएको छ । भने यस्तै यता तिर दाङको तुल्सिपुरमा रहेको ज्ञानज्योती मा बि ले कक्षा १२ मा उत्कृष्ट नतिजा ल्याउन सफल भएको छ ।मंगलबार राष्ट्रिय परीक्षा बोर्डद्वारा प्रकाशित २०७९/ ०८० को कक्षा १२ को नतिजा अनुसार ज्ञान ज्योति माध्यमिक विद्यालय तुलसीपुरले ९९ जना ‘ए’ प्लस, ६४७ जना ‘ए’, २७८ जना ‘बी’ प्लस ४४ जना ‘बी’ गरी जम्मा १ हजार ६८ जना विद्यार्थी उत्तीर्ण गराउँदै विज्ञान विषयमा दाङ जिल्ला प्रथम भएको छ ।

विज्ञान संकायमा अध्ययनरत सिद्धान्त के।सी ३.८६ जि.पि.ए प्राप्त गरी जिल्ला प्रथम भएको विद्यालयका विज्ञान बिभाग प्रमुख होम राज देवकोटाले बताएका छन । कक्षा १२ को नजिता पनि अपेक्षाकृत नै आएको छ । विज्ञान संकायमा जिल्ला प्रथमसहित झण्डै ११ सय विद्यार्थी उत्कृष्ट नतिजाका साथ उत्तीर्ण हुनु गर्वको कुरा हो उनले भने ।’

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *