अपडेट
हेर्नुस् आज जेठ १४ गते सोमबारको राशिफल हेर्नुस् आज जेठ १३ गते आइतबारको राशिफल लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार

चाडपर्वको पूर्वसन्ध्यामा प्यूठान जिल्लाको सदरमुकाम खलङ्गा बजार अनुगमन

सुरज पुन मगर, प्यूठान

नपालीको चाडवाडहरु आउन लाग्दा सदरमुकाम खलङ्गा बजारक्षेत्रमा बजार अनुगमन गरिएको छ। घरेलु तथा साना उघोग बिकास समिति प्युठानको आयोजना तथा जिल्ला प्रशासन कार्यालय प्युठानको नेतृत्वमा बुधबार मल्लरानी गाउँपालिका  वडा नं ४ स्थित खलंगा बजार बसपार्क,डाडापसल लगाएतका ठाउँका पसलहरुमा अनुगमन गरिएको छ।

चाडबाड नजिकिदै गएको र आम उपभोक्ताहरुले दैनिक प्रयोग गर्ने खाद्यबस्तुहरुमा हुन सक्ने समयसिमा नाघेका , मिसवट बस्तुहरु बिक्रीवितरण हुन सक्ने सम्भावनालाई मध्यनजर गरि बजार अनुगमन गरिएको घरेलु तथा साना उधोग कार्यालय प्युठानका उधोग अधिकृत सरोज भण्डारीले बताउनु भयो।उहाँले बजार अनुगमनलाई सबै सरकारवाला संगको सहकार्यमा निरंतरता गरिने बताउनु भएको छ।बजार अनुगमनको क्रममा म्याद नागेका विभिन्न अखाद्यबस्तुहरु जफत गरि नस्ट गरिएको प्रशासकीय अधिकृत मेघराज सोनिले जानकारी दिनुभएको छ।प्रायः पसलहरुमा बिस्कुट, फुर्टी, जुस, चाउमिन, बियर, दालमोट, चाउचाउ जस्ता बस्तुहरु समयसिमा नाघेका बस्तुहरु भेट्ने गरिएको सोनिले बताउनु भयो।उहाँले मानिसको स्वास्थ्यसंग कसैले खेलबाड गर्न नहुने भन्दै सबै उपभोक्ताहरु सचेत र सजग हुनु पर्ने बताउनु भएको छ।

अनुगमनका क्रममा ब्याबसायी दर्ता भए नभएको , नवीकरण भए वा नभएको , दर्ताभए अनुसारको ब्याबसायी छ वा छैन, म्याद गुज्रिएको बस्तुको अवलोकन र सुझाव दिएको उधोग अधिकृत सरोज भण्डारीले बताउनु भयो। पहिलो पटक सुझाव दिने सामग्री जफत गर्ने र पटकपटक सुझावअनुसार व्यावसायिक संचालन नगरेमा कानुन अनुसार कारबाहीको प्रक्रिया अगाडि बढाउने भण्डारीले बताउनु भएको ।प्रशासकीय अधिकृत मेघराज सोनिको संयोजकत्वमा भएको अनुगमनमा मल्लरानी गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष रमेश श्रेष्ठ , उद्योग वाणिज्य संघका प्रतिनिधि , सरोकारवाला, प्रहरी, स्थानीयको सहभागिता रहेको थियो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *