अपडेट
न्याय कटारीमा भएको जिप दुर्घटनामा दुईको मृत्यु ज्ञानज्योति मा नमुना संसद अभ्यास प्रतियोगिता घोराही सिमेन्ट उद्योगभित्र टिप्परको ठक्करबाट चालकको मृत्यु पश्चिम दाङमा एकैपटक पाँच पुलको टेन्डर अन्तराष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगितामा लोकप्रिय गायिका साहिमा श्रेष्ठको प्रस्तुति रहने दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय कुस्ती प्रतियोगिता २०८० सुरु शिखा बोर्डिङले मनायो २७ औँ वार्षिकोत्सव मगर संस्कृति जोगाउन आबश्यक छ ः मन्त्री मास्की आज फागुन १५ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस मगर संघ स्थापना दिवसमा प्युठानका ४ स्थानीय तहमा बिदा शैक्षिक सुधार तथा गुणस्तर अभिवृद्धिका लागि शिक्षण सिकाई प्रविधि र सीपलाई विकास गर्दै लैजानु पर्छ : अर्थमन्त्री मास्की अजम्बरी कृषि सहकारी संस्थाको ११ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न पूर्व बेलायती सैनिक हरि बुढा मगरलाई बुढालाई दाङमा नागरिक अभिनन्दन घोराही-तुलसीपुर सडकमा आजदेखि यात्रामा ७० मिनेट समय लाग्ने विद्यार्थीलाई अहिलेको यो विश्व बजारमा बिक्न सक्ने शिक्षाको आवश्यकता छ : के.वि वली दलहरुले भन्छन : गुठी पिडित मोहि किसानको न्यायका लागि एकमत छौं  नेपाल रेडक्रस सोसाइटी पवननगर उपशाखाको १६ औं वार्षिक साधारण सभा सम्पन्न रुसी सेनामा भर्ना भएका रोल्पाका एक युवक मारिए

मकै मा नोक्सानी भएकाले क्षतिपूर्ति पाउने : के गर्नुपर्छ ? कागजात के के चाहिन्छ ? हेर्नुहोस

सागर सुबेदी, साउन ३१ , दाङ

पछिल्लो समय दाङको तुलसीपुर लगायत विभिन्न ठाउँहरूमा मकै बाली मा बाँदर, बँदेल तथा मकैमा लाग्ने रोगले , मकै बाली मा नोक्सानी पुर्याएको खबर बाहिरीए सँगै किसान हरु चिन्तित देखिएका छन। मकै फल्ने क्रममा रोग लाग्नु , रातको समयमा बाँदर तथा बँदेल ले नोक्सान गरिदिनु ले किसान लाइ चिन्तित बनाएको हो । यतिकैमा तुलसीपुर उपमहानगरपालिका वडा नं १८ ले एउटा सुचना दिएको :-

सुचनामा लेखिएको छ :- मकै बालीमा लागेको रोग होस् अथवा प्राकृतिक बिपत्तिका कारण बालीनाली नष्ट भएको भए तपसिलका कागजात सहित क्षतिपूर्तिका माग गर्नका लागी वडा कार्यालयमा सम्पर्क गर्नहुन सबै वडाबासीहरुलाई यसै सूचना मार्फत जानकारी गराउदछौँ । 

 

क्षतिको मागका लागि आवश्यक प्रक्रिया :

१ . जनप्रतिनिधि,प्रहरी,वनका प्रतिनिधिको राेहवरमा क्षतिकाे मुचुल्का 

२. कृषि शाखाकाे प्रतिनिधि क्षतिकाे मूल्याङ्कन

३ . जग्गा धनीकाे लालपूर्जा,नागरिकता प्रमाणपत्रकाे फाेटाेकपि 

४. वडाकाे सिफारिस , मुचुल्का र क्षतिकाे मूल्याङ्कन लिएर वन कार्यालयमा जाने

 

उल्लेखित कागजात तथा प्रक्रियाका‌ आधारमा तपाइ ले नोक्सान भएको खेती को क्षतिपूर्ति पाउने व्यवस्था छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *