अपडेट
हेर्नुस् आज जेठ १४ गते सोमबारको राशिफल हेर्नुस् आज जेठ १३ गते आइतबारको राशिफल लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार

अभ्यास व्यापार : पढेको कुरा व्यवहारमा सिक्दै डिभाइन टेम्पलका विद्यार्थीहरु

सागर सुबेदी, साउन २६ , तुलसीपुर 

दाङको तुलसीपुरमा रहेको डिभाइन टेम्पल बोर्डिङ स्कुलमा कक्षा १२ मा व्यवस्थापन संकाय अन्तर्गत व्यवसायीक अध्ययन  अध्ययनरत विद्यार्थी हरुले तुलसीपुर को विभिन्न स्थानमा अभ्यास व्यापार गरेका छन ।

तुलसीपुर स्थित बाहिनी चोक , घोराही रोड र लोकसेवा कार्यालय अगाडि विद्यार्थी हरु अभ्यास व्यापार मा व्यस्त देखिन्थे । उनिहरूले फलफूल , चिया कफि, शैक्षिक सामाग्री , अर्गानिक चटपटे बेचेर अभ्यास व्यापार गरेका हुन ।

बिद्यालयले गत वर्ष देखि सन्चालन गरेको अभ्यास व्यापार कार्यक्रम मा विद्यार्थी हरुले आफुलाई आवश्यक पर्ने सामग्री कहाँ बाट , कति मूल्य मा कसरी खरिद गरि कसरी बेच्ने ? व्यापार व्चुयवसाय मा चुनौती हरु के कस्ता हुन्छन भन्ने कुरा वास्तविक अभ्यास बाटै सिकुन भन्ने उद्देश्यले यो कार्यक्रम लिइएको विद्यालय श्रोत ले जनाएको छ भने।

पढ्दै गर्दा आफुलाइ यसरी अभ्यास व्यापार मार्फत प्रत्यक्ष रुपमा व्यापार व्यवसाय सँग सम्बन्धित अधिकांस कुरा सिकाएको विद्यार्थी हरुले विद्यालय लाइ‌ धन्यवाद दिदै आफुहरु यो स्कुलमा पढेको मा गर्व महसुस रहेको बताएका हुन ‌।

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *