अपडेट
हेर्नुस् आज जेठ १४ गते सोमबारको राशिफल हेर्नुस् आज जेठ १३ गते आइतबारको राशिफल लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार

एकातिर घरको जिम्मेवारी अर्कोतिर मेरो याे मुस्कान ले कहिले साथ छोडेन- गोकुल देवकोटा

जिन्दगी को यो भोगाइ मा हजारौं गल्ती छन् लाखौं तनाव छन् कति दुख हरु पनि छन् तर मेरो यो मुस्कान ले कहिले साथ छोडेन त्यसैमाथि घरको जिम्मेवारी थपिदै छ यसै मा खुसी छु जिन्दगी को भोगाइ ले धेरै कुरा को पाढ सिकाएर जान्छ धेरै सजिलो हुन्छ अरुलाइ सम्झाउन जब आफुलाइ पर्छ नी धेरै गारो हुँदोरहेछ आफुले आफुलाइ सम्झाउन खै कसरी लेखु जहाँ कुनै शब्द नै छैनन्

निःशब्द छन् जत्ति लेखे पनि जिन्दगी मा लेखिएको शब्दहरू म जस्तै भोलि बिलाएर जानेछन् जिन्दगी भनेकै घाम छाया जस्तै रहेछ जन्म पछिको मृत्यु त निस्चित नै हो तर पनि जिन्दगी मा पैसा जती नै कमाए पनी खल्ती रीतो नै रह्यो आखिर के रहेछ पैसा भन्ने चिज? साहिद मेरो भाग्य कोर्ने भावी ले छुट्टै कोरिदिएछ !

जिन्दगी जन्मेको दिन देखि सुरु भएयता पनि मृत्यु को कुनै निस्चित छैन कहिले पैसाको अभाव त कहिले परिवार को माया को अभाव मेरो जिन्दगी भनेकै डुब्न लागेको घाम जस्तै हो भनेर सोच्छु खै कसरी भन्नु मेरा भोगाइ हरु हात छ खुट्टा छ तर जिउँदै लंगरो भएको महसुस हुन्छ ! पैसा भएन भने समाजको पनि हेला हुँदो रहेछ पैसा पैसा आखिर रहेछ के पैसा भन्ने चिज तर पनि भाग्य लेख्ने बिधताको मनमा पनि सायद मेरो जिन्दगी लेख्ने बेला पीडा र दुःख बाहेक अरु केही थिएन होला त्यसैले त मेरो जिवनमा ईश्वरको बरदान कहिले पनि आइपुक्न सकेन ! आज मेरो जिवनलाई आफैले आफैलाई सोध्ने गर्छु कहिले सम्म चलिरहन्छ यत्तिकै जिन्दगी?

✍️गोकुल देवकोटा

सान्नित्रिबेणि गा.पा ३, कालिकोट

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *