अपडेट
हेर्नुस् आज जेठ १४ गते सोमबारको राशिफल हेर्नुस् आज जेठ १३ गते आइतबारको राशिफल लुम्बिनी प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न जातिय बिभेद तथा छुवाछुत सम्बन्धि दुइदिने कानुनी साक्षरता हिमाल एकेडेमी ले मनायो ८ औँ राष्ट्रिय भलिबल दिवस  आज जेठ ८ गते मङ्गलबार को राशिफल हेर्नुहोस प्रेस सेन्टरले पत्रकार महासंघ दाङमा सर्वसम्मत नेतृत्व चयनका लागि पहल गर्ने आज जेठ ७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस सञ्चारकर्मी आस्था के सी ले सार्वजनिक गरिन “जनयुद्धका चिठी” कर्णाली प्रदेश स्तरीय युवा स्वैच्छिक राष्ट्रिय समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न मोहनी एकादशीको महत्त्व ? लागुपदार्थ दुर्व्यसन न्यूनिकरणबारे वक्तृत्वकला प्रतियोगिता तुलसीपुरको बेल्झुन्डिमा बस दुर्घटना हुदा १५ जना घाइते राजपुरमा आगलागी पिडितको घर बनाउन खटिए नेकपा का कार्यकर्ता सन्दिप लामिछाने निर्दोष साबित: अब विश्वकप खेल्ने एकै आर्थिक बर्षमा तिन वटा शवदाह गृह निर्माण हेर्नुस् आज जेठ २ गतेको राशिफल राप्ती बबई क्याम्पसमा तालाः गार्ड हटाउन नपाउने बिद्यार्थीको माग हेर्नुस् आज जेठ १‌ गतेको राशिफल नेपालीले धानेको भारतको बजार

कानूनविपरित मुख्यमन्त्री पाण्डेले लिए संघीय सांसदको शपथ, राजीनामा दिने

काठमाडौं, पुस ७ । नेकपा एकीकृत समाजवादीका उपाध्यक्षसमेत रहेका बाग्मती प्रदेशका मुख्यमन्त्री राजेन्द्र पाण्डेले कानूनविपरित संघीय सांसदको शपथ लिएका छन् । उनले संघीय सांसदको शपथ लिएपछि गैरकानूनी भएको भन्दै चारैतिर विरोध भएको छ । पार्टी र सार्वजनिक रुपमा विरोध भएपछि उनले मुख्यमन्त्री पदबाट राजीनामा दिने भएका छन् ।

पाण्डले राजीनामा दिने तयारी गरेको मुख्यमन्त्रीको कार्यलयले जनाएको छ । उनले आज वा भोलीभित्रमा राजीनामा गर्ने जानकारी गराएको बाग्मती प्रदेश मुख्यमन्त्रीको सचिवालयले जनाएको छ । उनको शपथले संवैधानिक जटिलता सिर्जना गरेको भन्दै राजीनामा गराउने विषयमा पार्टीले पनि दवाव दिएको बताइएको छ ।

बिहीबार संघीय सांसदको शपथ लिएसँगै उनको भूमिका प्रदेशको मुख्यमन्त्री र प्रतिनिधिसभा सदस्यको दोहोरो हुन नहुने भएपछि उनले राजीनामा दिने भएका हुन् । मुख्यमन्त्री पदबाट राजीनामा नगरी पाण्डेले प्रतिनिधिसभा सदस्यको शपथ लिएपछि चौतर्फी उनको आलोचना भइरहेको छ ।

प्रदेश सरकारका प्रवक्ताले पनि पाण्डेले शुक्रबार पदबाट राजीनामा बताएका छन् । पार्टीको आन्तरिक छलफलको क्रममा उनले शपथ ग्रहणपछि राजीनामा दिने भनेको र कानुनले प्रदेशको मुख्यमन्त्रीले प्रतिनिधिसभाको शपथका विषयमा केही खुलाएको छैन् । मुख्यमन्त्री पाण्डेले प्रदेश प्रमुखसमक्ष राजीनामा दिएपछि नयाँ सरकार गठनको प्रक्रिया सुरु हुने बताइएको छ ।

पाण्डेले ०७८ कातिक ११ गते प्रदेशको मुख्यमन्त्रीको रुपमा जिम्मेवारी सम्हालेका थिए । पाण्डे नेकपा एकीकृत समाजवादीको केन्द्रीय उपाध्यक्षसमेत रहेका छन् । प्रदेशसभा सचिवालयले सांसदको शपथ, नयाँ अधिवेशनको कार्यसूची तय गर्न शुक्रबार नै सर्वदलीय बैठक आह्वानसमेत गरेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *