अपडेट
महायज्ञ तथा महाआरतीमा भक्तजनहरुको भिड् बढ्दै गुरु पूर्णिमाको महत्व ? न्यु स्टार बोर्डिङमा लागुऔषध दुर्व्यसनी बिरूद्ध सचेतनामुलक कार्यक्रम  व्यवसायीहरूलाई सदस्यता लिन घरेलु तथा साना उद्योग महासंघ तुलसीपुरको आग्रह तुलसीपुरको ज्ञानज्योती मा बि देशकै उत्कृष्ट ७ मा पर्न सफल चतुर्मास व्रत सुरू हुने हरिशयनी एकादशीको के छ महत्व ? गुरुकुल एकेडेमी तुलसिपुरका बिद्यार्थिहरुलाई सर्प सम्बन्धि प्रशिक्षण श्रावण महिना श्रवण र कण्डारक पूजाको महत्व ? भानुभक्त जयन्तिको महत्व सृष्टिको जापान जाने सपना त्रिशूलीमा अस्तायो धारापानीमा एक महिने महायज्ञ तथा महाआरती संचालन हुने स्वर्गिय साथीको सम्झनामा मानव सेवा आश्रमका ५८ जनालाई खाजा नास्ता  हेर्नुस् आज असार २५ गते मंगलबारको राशिफल आहा तुल्सिपुर अभियानको कार्यसमिति पुन: गठन ! अध्यक्षमा बस्याल  तुलसीपुरमा क्षयरोगका बिरामी खोजी अभियान तीव्र आज असार २० गते बिहिबार को राशिफल हेर्नुहोस मुहार फेर्दै विरेन्द्र मा.वि हेकुली आज असार १९ गते बुधबार को राशिफल हेर्नुहोस तुलसीपुर उपमहानगरलाई पूर्ण खोप सुनिश्चितता घोषणा आज असार १७ गते सोमबार को राशिफल हेर्नुहोस

इच्छाकामनाका चेपाङ समुदायलाई सुधारिएको चुलो

चितवन, पुस १ । चितवनको इच्छाकामना गाउँपालिका वडा नं १ कोलभन्ञ्याङका सीमान्तकृत चेपाङ समुदायलाई सुधारिएको चुलो वितरण गरिएको छ ।

सपना भिलेज सोसल इम्प्याक्टले सो ठाँउका ६५ परिवारलाई सुधारिएको चुल्हो वितरण गरेको हो । इम्प्याक्टका अध्यक्ष ध्रुव गिरी सहित संस्थाका कर्मचारीहरुले चेपाङ समुदायका घरघरमै पुगेर चुलो हस्तान्तरण गरेका छन् । चेपाङ समुदायका महिलाहरुको स्वास्थ्य सुरक्षाका लागि आधुनीक चुलो प्रदान गरिएको इम्प्याक्टका अध्यक्ष गिरीले जानकारी दिए ।

चेपाङ समुदाय संग एलपी ग्यास किन्न सक्ने क्षमता छैन् उनले भने, ‘दाउरा बाल्दा निस्कने धुवाले महिलाहरुको स्वास्थ्य खराब गरेको पाइएपछि धुवा नआउने सुधारिएको चुलो वितरण गरिएका हौं ।’

इम्प्याक्टले सुधारिएको चुलोसंगै ४० जना बालवालिकालाई जाडोमा लगाउने न्यानो कपडा समेत वितरण गरेको छ । इम्प्याक्टले सो गाउँपालिका वडा नं १ मा चेपाङ समुदायको जीवन स्तर परिर्वतन गर्ने उद्देश्यले परियोजना सञ्चालन गरिरहेको छ । अन्तरघर, अन्तर विद्यालय,अन्तर आमा समुह, अन्तर स्वास्थ्यकर्मी प्रतियोगिता गराएर सो संस्थाले परिर्वतनका लागि चेपाङ समुदायलाई नै अग्रसर गराउदै आएको छ ।

अन्तर घर प्रतियोगिता गराएर सो संस्थाले पारिवारिक वाताबरण सुधारसंगै आयआर्जनको लागि प्रेरित गरिएको अध्यक्ष गिरीले बताए ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *